WordPress Yazı Zamanlama Nasıl Yapılır ?

WordPress Yazı Zamanlama Nasıl Yapılır ?
22.12.2020
ABONE OL

WordPress’te yazılarınızı ileri bir tarihe zamanlamak ister misiniz ? O zaman okumaya devam edin bugün sizlere wordpress yazı zamanlama hakkında bilgiler sunacağım.

WordPress bloğunuzu hobi amaçla kullanıyorsanız içerik stratejisi hakkında çok fazla düşünmenize gerek yoktur; yazınızı tamamlayıp Yayınla butonuna tıklamanız yeterlidir. Ancak, çoğu WordPress kullanıcısı büyük hedefleri sever. Gerçekten kazanç elde edebileceğiniz kaliteli web sitesi oluşturmak için içerik stratejisi oluşturmanız gerekiyor.

WordPress yazı zamanlamayı neden kullanmalıyız ?

1-Tutarlı yayın süreci her zaman fayda sağlar.

WordPress bloğunuz var ama sürekli zaman ayıramıyor olabilirsiniz. Hafta da bir içerik paylaşıyorsanız bu paylaşımı her hafta aynı gün yapmalısınız. Bu sayede ziyaretçiniz sizin hangi günler paylaşım yaptığınızı bilecektir ve yeni yazılarınızı okumak için o gün sitenizi ziyaret edecektir. Bu şekilde tutarlı bir zamanlama oluşturursanız siteniz için fayda sağlayacaktır.  Her hafta aynı güne yazıları zamanlarsınız ve o günü kaçırma şansınız kaybolur.

Örneğin WordPress film siteniz var her gün belli saatlerde 4 film paylaşmanız seo açısından çok fayda sağlayacaktır. Girmeniz gereken yüzlerce film olduğunu düşünürsek bir günde 1 ay boyunca yayınlanacak 4 filmi zamanlayarak hem zaman kazanırsınız hem de ziyaretçilerinizi mutlu etmiş olursunuz.

2-  Tatile çıktınız ama web siteniz sahipsiz mi kaldı ?

Bu dünyanın sitresinden biraz uzaklaşmak istiyorsunuz ama web sitenizin de güncel kalmasını istiyorsunuz öyle değil mi ? Uzun süreli tatillerde tek yapmanız gereken şey tatile çıkmadan önce içeriklerinizi zamanlamak olacaktır. Bu sayede siz tatilinizi yaparken ziyaretçilerinizde güncellenen web sitenizin tadını çıkaracaktır.

WordPress Yazı Zamanlama Nasıl Yapılır ?

WordPress’te içeriklerinizi zamanlamak için admin panele giriş yapın ve içeriğinizi hazırladıktan sonra metin düzenleyicisi bölümünde sağ tarafta yayımla bölümüne gelin. Bu bölüm varsayılan olarak YAYIMLA olarak ayarlanmıştır.

Hemen yayımla yazısının yanındaki Düzenle butonuna tıklayın. Yayımlamak istediğiniz tarihi seçin  ve TAMAM butonuna basın.  Daha sonra yayımla bölümündeki butonun ZAMANLA olarak değiştiğini göreceksiniz.

Bu şekilde yazılarınızı zamanlamış olacaksınız. Dilerseniz sadece gün olarak dilerseniz saat ve dakika olarakta zamanlayabilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.