Web Hosting Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web Hosting Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
13 Mart 2022 18:00 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:39

Bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, ilk adım bir web hosting sağlayıcısı seçmektir. Birkaç seçenek mevcuttur. Bazıları sizin için alan adlarını kaydederken, çoğunluğu sunucularını kullanmanıza izin verecektir. Çoğu şirket, aylık planlar sunar ve genellikle bir yıllık hosting için iyi indirimler sunar. Bir sağlayıcıya karar vermeden önce, onlara bir sözleşme imzalamanız için ne kadar süre beklediklerini sorun.

Bir hosting hizmeti seçmeden önce, sitenizin ne kadar alana ihtiyaç duyacağını anlamak önemlidir. İhtiyaçlarınızı karşılamak için yeterli alan ve bant genişliği sunan bir şirket seçmek en iyisidir. Daha uygun fiyatlı bir seçenek arıyorsanız, bir VPS seçebilirsiniz. Alternatif olarak, daha güvenli ve uygun maliyetli bir çözüme ihtiyacınız varsa, özel bir sunucu ile gidebilirsiniz.

Bir web hosting hizmeti ararken, başarı geçmişi olan şirketleri arayın. Bir süredir var olan bir şirketin çok sayıda mutlu müşterisi olmalıdır. Yeni bir sağlayıcı %99 çalışma süresi vaat ediyorsa dikkatli olun. Bu, sitenizin günde 14 dakika veya yılda yaklaşık 87 saat kapalı olacağı anlamına gelir. İyi bir web hosting web sitesinde çalışma sürelerini görüntüler. Bu, sizin ve işletmeniz için hangi planın en iyi olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır.

Bir web barındırıcısı seçerken, güvenilir olup olmadığını ve zamanın %99,9’unu kontrol edin. Bir ev sahibi haftanın yedi günü, günde 24 saat ulaşılabilir olmalıdır. Ayrıca bazı sağlayıcılar, herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda yardımcı olan telefon desteği de sunar. Seçtiğiniz hosting türü ne olursa olsun, güvenilir bir hizmet aldığınızdan emin olun. Bu, yalnızca web sitenizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda tüketicilerinizin hizmetinizden memnun olmasını da sağlar.

İhtiyaçlarınızı destekleyen bir şirket düşünün. İhtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir web barındırıcısı isteyeceksiniz. Dışarıda birçok ücretsiz web barındırıcısı var ve hangisinin sizin için en iyisi olduğunu bilmek kafa karıştırıcı olabilir. Neyse ki, küçük işletmeler için bazı harika seçenekler var. İşletmenizin boyutuna ve kullandığınız içerik türüne bağlı olarak ücretsiz veya ücretli hosting arasından seçim yapabilirsiniz.

Bir web hosting seçerken akılda tutulması gereken birkaç şey vardır;

  • Web sitenizin ihtiyaç duyduğu özellikleri sunan bir web hosting bulmalısınız. Bir programlama uzmanı değilseniz, paylaşımlı hostingyı tercih etmek isteyebilirsiniz. Daha ucuz olacak ama riskli bir seçim. Aylık olarak size paraya mal olacak, bu yüzden dikkatli seçin. Ve size uygun bir plan seçmeyi unutmayın. Web siteniz söz konusu olduğunda, başlamak için bir web barındırıcısı seçmekten daha iyi bir yol yoktur.
  • İhtiyaçlarınıza uygun bir hosting planı seçin. Doğru hosting planı, kaynakları doğru şekilde tahsis edecektir. Bir girişimciyseniz, web sitenizin performansına öncelik vermeniz gerekir. Bunun için müşteri hizmetlerinde mükemmel bir üne sahip bir hosting firması seçmeniz gerekiyor. Her iki seçeneğin de maliyetlerini ve avantajlarını göz önünde bulundurmalısınız. Paylaşılan bir hosting planı daha pahalı olabilir, ancak paylaşılan bir hosting planından daha güvenilir bir seçimdir.
  • Web barındırıcıları için birkaç farklı seçenek vardır. Sınırlı özelliklere sahip temel bir plan olan paylaşılan bir hosting planını tercih edebilirsiniz. Beş adede kadar web sitesine ev sahipliği yapabileceksiniz. Bu çok pahalı bir plan olabilir, ancak web siteniz üzerinde tam kontrole sahip olmak istiyorsanız buna değer. Paylaşılan bir hosting hesabıyla, herhangi bir güçlük çekmeden bunu sürdürebileceksiniz.

Paylaşılan bir hosting planı, küçük bir işletme için iyi bir seçenektir. Paylaşılan bir hosting planı, aynı sunucuyu diğer sitelerle paylaşmanıza olanak tanır. Ancak, seçtiğiniz platformla uyumlu bir ana bilgisayar seçmek önemlidir. Bu şekilde, web sitenizin özelliklerini ve tasarımını özelleştirebileceksiniz. Sınırsız kaynağa ihtiyacınız varsa, yönetilen bir hosting planını seçin. Küçük bir işletme sahibiyseniz, web siteniz için en iyi seçenek paylaşılan bir web planıdır.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.