Instagram Hesabımı Dondurdum Geri Açamıyorum

Instagram Hesabımı Dondurdum Geri Açamıyorum
1 Mayıs 2022 20:19 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:31

Instagram hesabımı dondurdum açamıyorum içeriğimizi büyük ihtimal hesabını donduran kişiler okuyor. Instagram hesabını kendince sebepler ile donduran kullanıcılar daha sonra pişman olup tekrar hesaplarını açmak istiyorlar. Hesap kapatmak yerine hesap dondurma işlemi yaptığımız için dondurulmuş hesabı tekrar açabiliriz.

Instagram hesabımı geri açmak istiyorum diye arama motorlarına soran kullanıcılar eğer k.adı şifresini hatırlıyorsa sorun yok ancak hatırlamıyorsa işte sorun tam olarak burada başlıyor olacak. Belkide k.adı şifrenizi doğru hatırlıyorsanız ancak aceleci olduğunuz için hesabınızı açamıyor olabilirsiniz. Şimdi bu nasıl bir cümle diye bana kızabilirsiniz hemen açıklayayım. Eğer Instagram hesabınızı dondurur ve ve hemen ardından 1 gün içerisinde tekrar açmak isterseniz Kullanıcı adı veya şifre yanlış hatası verecektir. Dondurduğunuz Instagram hesabınızı tekrar açabilmeniz için üzerinden 1-2 gün geçmesi gerekmekte. 

Ayrıca hesabınızı dondurmaya karar vermeden önce 2 kere düşünmenizde fayda var. Çünkü dondurduğunuz Instagram hesabınızın şifresini hatırlamıyorsanız dondurduğunuz hesap için “şifremi unuttum” işlemi yapamazsınız. Şimdi dilerseniz instagram Hesabımı Dondurdum Geri Açamıyorum konunuzun çözümüne geçelim.

Instagram Hesabımı Dondurdum Açamıyorum

Öncelikle kullanıcı adı ve şifrenizi biliyorsanız ve hesap dondurmanız üzerinden 2 gün geçti ise hesabınızı sorunsuz açabilirsiniz. Ama kullanıcı adı ve şifrenizi hatırlamıyorsanız yapacağınız tek bir işlem var.

Buraya tıklayarak Instagram yardım destek merkezine gidiniz. Buradaki istenilen bilgileri doğru bir şekilde girin ve Instagram yardım ekibinin size dönüş yapmasını bekleyin. Eğer bilgilerinizi tam doğru şekilde girmişseniz hesabınız tekrar aktif olacaktır.

“Kimin hesabı başkasının eline geçti?” sorusuna Benim hesabım seçeneğini seçin.

“Instagram hesabınızda belirtilen e-posta hesabına giriş yapabiliyor musunuz?” sorusuna Hayır seçeneğini işaretleyin.

“Size ulaşabileceğimiz (ve sadece sizin erişiminizin olduğu) e-posta adresi” Şu an hali hazırda ulaşabildiğiniz giriş yapabildiğiniz bir mail adresinizi yazınız.

“Bildirdiğiniz hesaptaki mevcut kullanıcı adı” Dondurduğunuz hesabınızın kullanıcı adını buraya giriniz.

“Hesabınız için kaydolurken kullandığınız e-posta adresi” dondurduğunuz hesabınızın kayıt epostasını bu kısıma giriniz.

“Bu ne tür bir hesap?” kısmında ise Bu hesapta benim göründüğüm resimler var seçeneğini işaretleyin.

“Bu hesabı siz mi oluşturdunuz?” sorusuna evet diyin.

Hesabınıza kim erişti? sorusuna ise ‘Hesabım başkasının eline geçmedi; giriş yapmada sorun yaşıyorum’ seçeneğini seçip gönder butonuna tıklayınız.

 

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.