İnstagram İle Para Nasıl Kazanılır?

İnstagram İle Para Nasıl Kazanılır?
7 Temmuz 2021 21:25 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:58

Teknolojinin gelişim göstermesi ve insan hayatına girmesiyle beraber son zamanlarda sosyal medya mecraları da aynı şekilde gelişim göstermeye başladı. Son yılların yıldızı parlayan sosyal medya platformu İnstagram, yalnızca bir içerik paylaşımı değil, aynı zamanda para kazanma aracı olarak da kullanılmaya başlandı. İnstagram ile para nasıl kazanılır? Sorusunun cevabını bulmak amacıyla makalenin tamamını okumanızda fayda olacaktır.

Online bir şekilde para kazanmak isteyen kişiler ya da kazananlar, işlerini daha da iyi bir şekilde pazarlar hale geldiler. Instagram uygulaması üzerinden elektronik posta listesi genişletme başlamak üzere ürün satışı ile hizmet sunma ve internet tabanlı seminerlerin reklamları yapılarak nasıl kısa süre içerisinde para kazanacağı ile ilgili bütün bilgiler yer almaktadır.

Çeşitli Hizmetler Sunarak Para Kazanılabilir 

  • Müşteri fikirlerinden meydana gelen görseller hazırlanmak ile İnstagram uygulaması üzerinden para kazanmak çok basit.
  • Hizmetlerin reklamları yapılabilir. Böylece bir problem tanımının yapılması ve ürünün bu problemi nasıl çözdüğünü gösteren kısa bir video hazırlanabilir.
  • Hedef kitlenin takip edilmesi ile işlerin gözden geçirilmesi gerekir. Böylelikle bir ürün tasarımcısı çok kolay bir şekilde büyük markaları takip edebilir ve güncel olan ürünü paketlemeleri ile alakalı çeşitli düşüncelerini paylaşabilir.

 

Ürün Satışı Yaparak Para Kazanılabilir 

İnstagram kullanıcılarının, kendi hesaplarından öncelikli olarak dijital ürünler mi yoksa fiziki ürünler mi satacaklarını kesinlikle karar vermeleri gerekir. Örnek verilecekse bayanlardan oluşan bir takipçi listesi var ise eğer daha çok takı, kozmetik gibi ürünlerin satışının yapılması mantıklı olacaktır.

Takipçi Listesi Genişletilebilir 

  • Bir kere İnstagram uygulaması üzerinden para kazanmaya başlamak amacıyla kaç takipçinin olması gerektiğinin bilinmesinde fayda olacaktır.
  • İnstagram hesabından ya da sunulan hizmetlerden memnun olan diğer katılımcılardan geri dönüş alınması halinde kaliteli iş çıkarıldığı ile ilgili kanıt artık vardır demektir.
  • Çeşitli video ile görüntüleri kullanılmak suretiyle diğer kişilerin hesaba yönlendirilmesi mümkündür. Örnek verilecek olursa e-kitap uygulaması üzerinden çeşitli satış işlemleri gerçekleştirilecekse kitap kapağının fotoğrafının paylaşılması diğer insanlar tarafından merak edilecek ve bu insanların sayfaya gelmeleri sağlanır.

Seminerlerin Tanıtımı İnternet Tabanlı Yapılabilir 

Ürün satışı gerçekleştirmenin en iyi ve pratik yollarından biri internet tabanlı seminerlerdir. Bunun sebebi ise dönüşüm oranları e-mail pazarlamalarından ve yalnızca satış gerçekleştirilen sayfalardan çok daha yüksektir. Ne kadar çok insan katılım sağlarsa o kadar pozitifi geri dönüş olur.

  • Yalnızca katılımcıların bedavadan katılım sağlayabilecek gibi etkinlikler izin görselleri paylaşılabilir
  • Konuşmacı sayısı birden fazla ise bu kişilerin vesikalık fotoğraflarını birleştirerek kolaj oluşturulabilir ve bu kolaj paylaşılabilir
  • Daha önceki dijital seminerlere katılan kişilerden olumlu geri dönüşler alınmış ise bu geri dönüşleri bir görsel biçiminde toplamak ve bir sonraki seminer başlamadan önce paylaşmak çok daha faydalı olacaktır
  • İnternet tabanlı verilen seminerler açısından 15 saniyelik bir ön izleme videosu hazırlanabilir.
ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.