WhatsApp Bildirim Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

WhatsApp Bildirim Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?
28 Ekim 2022 16:04 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:13

WhatsApp bildirim gelmiyor sorunu, ayarlardan kaynaklanabileceği gibi sistemsel hatalar nedeniyle de birçok kişinin karşılaştığı problemlerden biridir. WhatsApp bildirim gelmiyor sorunu nasıl çözülür? Sorusuna, hem sistemsel hem de ayarlardan kaynaklı nedenleri dikkate alarak cevap verdik.

WhatsApp Bildirim Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Bildirim sorunu, akıllı telefon kullanıcısı pek çok kimsenin başına gelen sorunlardan biri olarak öne çıkıyor. WhatsApp bildirim sorununun çözümü genellikle basit olup, sistemsel problemlerde bu sorun kısa süreliğine çözümsüz kalabilmektedir.

Özellikle Apple ürünlerde arka planlarda çalışan uygulamaların batarya süresini oldukça kısaltması, bu cihazlardaki bazı uygulamalardan bildirim gelmesini önleyebilmektedir. Android kullanıcılarında da benzer sorunlar bazen olsa da bu sorundan asıl muzdarip olanlar, Apple kullanıcıları oluyor.

WhatsApp Bildirim Ayarlarını Kontrol Edin

İlk yapmanız gereken WhatsApp bildirim ayarlarını kontrol etmek olmalıdır. Birçok kullanıcı daha öncesinde bu ayarları bilerek veya bilmeyerek kapattığı için bildirim alamamaktadır. Giriş seviyesindeki kullanıcılar bunu bir problem olarak görse de tamamen ayarlarla alakalı bir durumdur.

Yapmanız gereken WhatsApp ayarlar kısmına girip, bildirim ayarlarından “Bildirimleri göster” seçeneğini seçmenizdir. Ayarlardan kaynaklı sorunlarda bunu yaptıktan sonra hemen bildirimleri almaya başlayabilirsiniz.

Cihazınızı Kapatıp Açın

Şayet bildirim ayarlarınız açıksa, cihazınızı açıp kapatmak sorunu çözecek bir yöntem olabilir. İlk ayarlar kısmına bakıp bildirimlerin açık olduğunu görüyorsanız, telefonunuzu kapatıp açarak sorunu çözmeye çalışabilirsiniz. Bildirim problemi çözülmediyse, aşağıdaki diğer yöntemleri uygulayabilirsiniz.

İnternet Bağlantıları Arasında Değişim Yapın

WhatsApp bildirim gelmiyor sorunu nasıl çözülür? Sorusuna verilebilecek bir başka cevap ise, hücresel veri ile Wi-Fi bağlantısı arasında bir değişim yapmaktır. İnternetinize bağlı sorunlardan kaynaklı bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Bu basit işlem böyle durumlarda genellikle işe yarar sonuçlar verebilmektedir.

WhatsApp’ı Cihazınızdan Silerek Yeniden Yükleyin

Tüm bunlar sorunu henüz çözmediyse, telefonunuzdan WhatsApp’ı silerek yeniden yükleyebilirsiniz. Bu diğerlerine göre zor bir ihtimal olmakla birlikte, uygulamanın sürümünde cihazınızla alakalı bazı sorunlar olabilir.

Uygulamayı telefonunuzdan kaldırıp yüklemenin ardından, her ihtimale karşı bildirim ayarları kısmını tekrardan kontrol etmeniz faydalı olabilir. bunlara ek olarak cihazınızı sıfırlamakta deneyebileceğiniz çözüm yollarından biridir.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.