WhatsApp, yapay zeka ile profil resimleri oluşturma özelliğini sunuyor!

WhatsApp, Meta AI ile profil resimleri oluşturma özelliğini sunuyor! Kullanıcılar sadece bir fotoğrafla yapay zeka destekli benzersiz avatarlar yaratabilecek. İşte detaylar:

WhatsApp, yapay zeka ile profil resimleri oluşturma özelliğini sunuyor!
4 Temmuz 2024 20:16

WhatsApp, yapay zeka destekli özelliklerine bir yenisini daha ekliyor! Artık kullanıcılar, profil resimlerini Meta AI kullanarak benzersiz ve kişiselleştirilmiş bir şekilde oluşturabilecekler. Bu yenilik, WhatsApp deneyimini daha da özelleştirmek isteyenler için büyük bir adım.

WhatsApp’ın sunduğu yeni yapay zeka özellikleri, kullanıcıların sorguları yanıtlayabilen, görseller oluşturabilen ve daha fazlasını yapabilen akıllı bir asistan olan Meta AI ile tanışmasını sağlıyor. Kullanıcılar, yapay zekaya doğrudan arama çubuğundan erişebilir ve çok yakında profil fotoğraflarını da yapay zeka tarafından oluşturulmuş bir şekilde kullanabilecekler.

Yapay zeka avatarlarını oluşturmak için kullanıcıların sadece bir kez fotoğraflarını çekmeleri gerekecek. Bu fotoğraf, Meta AI’nin kullanıcıya benzer görüntüler üretmesi için kullanılacak. WhatsApp sohbetlerinde “Imagine me” yazarak veya diğer konuşmalarda “@Meta AI imagine me…” komutuyla profil resmi oluşturulabilecek.

Özellikleri ve Kullanımı

  • İsteğe Bağlı Aktivasyon: WhatsApp yapay zeka profil resmi oluşturma özelliği tamamen isteğe bağlı olacak ve kullanıcıların ayarlar bölümünden bu özelliği açmaları gerekecek.
  • Kolay Silme İmkanı: Yapay zeka ile oluşturulan profil fotoğrafları, kullanıcılar tarafından istenildiği zaman silinebilecek.

WhatsApp’ın bu yeni özelliği, dijital kişiselleştirme alanında önemli bir adım. Kullanıcılar, benzersiz ve özgün profil resimleri oluşturma imkanıyla daha kişisel bir deneyim yaşayacaklar. Bu yenilik, WhatsApp kullanıcılarının platformda daha fazla vakit geçirmelerini sağlayabilir.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.