Uber Türkiye’ye Geri Dönüyor! Uber Yasağı Kaldırıldı !

Uber Türkiye’ye Geri Dönüyor! Uber Yasağı Kaldırıldı !
24 Aralık 2020 13:24 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:52

Uber’e gelen erişim engeli nedeniyle bir süre öncesinde Türkiye’deki işlemleri durdurulmuştu. İstinaf Mahkemesi’nden çıkan kararla birlikte Uber Türkiye’ye geri dönüyor. Ülkemizde sarı taksiler tarafından çok fazla tepki gören Uber’in erişim engeli kaldırılmasıyla birlikte ‘ne zaman dönüyor’ sorusunu da beraberinde getirdi.

Uber Neden Kaldırılmıştı?

Türkiye’de yaşanan bazı sorunlar sebebiyle kısa bir süre öncesinde erişim engeli getirilen Uber sarı taksi şoförleri ile birçok sıkıntı yaşamıştı.  Yaşanan sorunlardan dolayı kaldırılan Uber İstinaf Mahkemesi’nden çıkan kararla birlikte yeniden hizmet vermeye devam edebilecek. Kararın incelenmesinin ardından ulaşılan sonucun hatalı bulunması ile yeniden Uber Taksi faaliyetlerini sürdürecek. Uber kaldırılma kararı sonucunda web sitesine de erişim engeli getirilmişti. Mahkeme kararı ile yeniden Türkiye’ye dönen Uber Taksi bu karar ile birlikte İstanbul içerisinde hizmet vermeye devam edecek.

Alınan kaldırılma kararının değişmesinin hemen ardından iletişime geçilen Uber Global Sözcüsü şu açıklamalarda bulundu.

‘’Türkiye’ye derinden bağlıyız. Uygulamamızı alınan karar ile birlikte İstanbul’daki tüm yolculara sunmaya devam edeceğiz. Alınan karardan ötürü son derece mutluyuz.’’

Ne Zaman Dönüyor?

Son yıllarda oldukça popüler bir ulaşım aracı hâline gelmiş olan Uber Taksi geri dönüyor. İstanbul’da yaşanan büyük trafik ve ulaşım sorunu Uber ile birlikte daha da kolay hâle gelmişti. Yaşanan sorunlardan ötürü kaldırılan Uber değiştirilen karar ile birlikte faaliyetlerine devam ediyor. Geri dönüş tarihiyle ilgili net bir açıklama yapılmasa da yeni yılın ilk günlerinde yeniden hizmet vermeye devam edeceği tahmin ediliyor.

ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.