Twitter Sesli Tweet Atma Özelliği Nedir?

Twitter Sesli Tweet Atma Özelliği Nedir?
8 Şubat 2021 12:46 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:45

Twitter sesli Tweet atma özelliği nedir? Twitter kullanıcıları için önemli bir sorudur. Twitter sesli Tweet atma özelliği nedir merak edenler için bu soruyu ele alıyoruz.

Twitter dünya üzerinde en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformlarından biri olmasının yanı sıra en sevilen sosyal mecralardan biridir. Bu sosyal medya platformu sürekli güncellenen ve kullanıcıların taleplerini göz önünde bulundurarak uygulama içerisinde iyileştirmelere gitmektedir.

Twitter uygulamasının kullanıcıların daha keyifli dakikalar geçirmesi için sunmuş olduğu yeni bir özellik olan sesli Tweet özelliği ile isteyen her kullanıcı bu özellikten faydalanabilmektedir. Sesli Tweet özelliği ile kullanıcılar kolay bir şekilde diğer kullanıcılarla paylaşmak istediği Tweetleri sesli bir şekilde paylaşabilmekle birlikte yazı yazmak için fazla vakit harcamaktan kaçınabilmektedirler.

Bu uygulama içerisinde birçok kullanıcı düzenli olarak Tweet atmakta ve diğer kullanıcılar ile paylaşmaktadır. Hal böyle olunca Twitter kullanıcılarına bir başka özellik olan sesli Tweet özelliğini sunmaktadır. Bu özelliği kullanabilmek için herhangi bir ayrıcalığa gerek yoktur. Sadece aktif bir Twitter hesabı sahibi olmak yeterli olacaktır. Bunun dışında herhangi bir ayrıcalık uygulama tarafından gözetilmemektedir.

Sesli Tweet atma özelliği ile kullanıcılar beyan etmek istediği cümleleri sesli bir şekilde paylaşabilmektedir. Bu özellik ile bu uygulama daha kullanışlı bir hale gelebilmek ile birlikte kullanıcı sayısı göz önünde bulundurulduğunda özelliğin kullanıcılar tarafından oldukça beğenildiği aşikâr.

Twitter Sesli Tweet Nasıl Atılır?

Twitter üzerinde sesli Tweet atabilmek için kullanıcılarda herhangi bir ayrıcalık gözetilemediğini belirtmiştik. Fakat bu özelliği kullanırken sesli Tweet süreniz en fazla 140 saniye olmalıdır. Bu süreyi aşan sesli Tweetler uygulama tarafından kabul edilmemektedir. Sesli Tweet özelliği kullanırken sesinizin anlaşılabilir bir seviyede olması diğer kullanıcıların Twitinizi sorunsuz bir şekilde anlayabilmesi için önemli bir faktördür.

Sıra geldi bu özelliği nasıl kullanacağınıza;

  • Tweet atma ekranına gelin
  • Ardından Tweet atma butonuna tıklayın
  • Sonrasında ses kaydetme ekranına tıklayın
  • 140 saniye süre ile sınırlı sesli Tweetinizi kaydedin
  • Geriye kalan tek yapmanız gereken işlem Tweetinizi paylaşmak olacaktır.

Twitter üzerinden sesli Tweet atmak isteyen herkes bu saymış olduğumuz adımları yerine getirerek Twitter üzerinden sesli Tweet atabilirler. Eğer sizlerde Twitter üzerinden sesli Tweet özelliğini kullanmak istiyor iseniz bu adımları izleyerek işe başlayabilirsiniz.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.