Youtube Video İndirme Nasıl Yapılır?

Youtube Video İndirme Nasıl Yapılır?
29 Ocak 2021 23:18 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:23

Youtube video indir, beğendiği içerikleri daha sonra izlemek ve aynı beğeni kriterlerine sahip arkadaşları ile paylaşmak üzere depolayan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen bir işlemdir. Son yıllarda video içeriklerinin yer aldığı platformların sayısı artsa da Youtube bu alandaki lider konumunu sürdürmektedir. Ve bu sebeple kullanıcıların bu alanda yaptığı araştırmalar devam etmektedir.

Youtube kullanıcılarının edinmek istediği bilgilere bakıldığında belki de en fazla tercih edileni Youtube video indir konusunda olmaktadır. Üretilen kaliteli içeriklerin daha sonra da izlenebilmesi için tercih edilebilecek video indir yöntemleri merak konusu olmaktadır. Şüphesiz ki bu merakın temel sebebi internet konusunda yaşanabilecek olan sıkıntılardır. Tüm kullanıcıların sürekli olarak sınırsız internet erişimi olmadığı için, fırsat doğduğu anlarda daha sonra izlemek üzere videoları depolaması söz konusu olmaktadır. Bu sebepten ötürü kısa süreli de olsa elde edilen sınırsız internet erişimini herhangi bir program yükleyerek vakit kaybetmeden gerçekleştirmek istenilmektedir. Bu yüzden de programsız Youtube video indir konusu ön plana çıkmaktadır.

 

Youtube Video İndir

Youtube üzerinden video indirme işleminin gerçekleştirilmesinin her kullanıcının yaşam tarzına bağlı olarak farklı sebepleri bulunmaktadır. Kimi kullanıcı daha sonra sınırsız internet erişimi olamayacağı için video depolamak istemektedir, kimi kullanıcı video izleme esnasında oynatılan reklamlardan rahatsızlık duyduğu için video indirmek istemektedir, kimi kullanıcı ise sürekli hareket halinde olduğu için internet bağlantısı için sinyal sorunu yaşayacağından dolayı video indirmek istemektedir. Bakıldığında tüm bu kullanıcıların sebepleri farklı olsa da kullandıkları yöntem aynıdır. Her birinin ihtiyacını başarılı bir şekilde gerçekleştirecek olan site https://videoindir.net/ adresidir.

Sağlamış olduğu hizmetin başarısı ile birlikte tüm kullanıcıların ortak tercihi olmayı başaran site, birçok farklı platform için de video indir işlemine olanak sağlamaktadır. Özellikle süre sıkıntısı sebebiyle işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştirmek isteyen kişilere yönelik olarak programsız Youtube video indir yöntemi olarak bilinmektedir. Herhangi bir program, eklenti veya uygulama yükleme zorunluluğu olmadan programsız bir şekilde işlemi gerçekleştirebilmektedir.

 

Youtube Videosu Nasıl İndirilir?

Farklı sebeplere sahip olsa da ortak amacı Youtube video indir olan kullanıcıların bir numaralı tercihi olan https://videoindir.net/ adresinin kullanımı oldukça kolaydır. Youtube’un sunmuş olduğu indirme engelleme politikasını aşarak video indir işlemini gerçekleştirmek isteyenlerin yapması gerekenler şunlardır:

  • Youtube internet sitesini veya Youtube mobil uygulamasını açınız.
  • Cihazınıza indirmek istediğiniz videoyu oynatmaya başlayınız.
  • Eğer videoyu bir internet tarayıcısı üzerinden oynatıyorsanız adres çubuğunda yer alan bağlantı linkini kopyalayınız.
  • Eğer videoyu Youtube mobil uygulaması üzerinden oynatıyorsanız videonun hemen altında yer alan “Paylaş” butonuna tıklayınız. Ardından size sunulan paylaşma seçenekleri arasından “Bağlantıyı Kopyala” seçeneğine tıklayınız.
  • Kopyalamış olduğunuz bağlantıyı kullanarak programsız video indir işlemini gerçekleştirmek için https://videoindir.net/youtube adresine giriniz.
  • Girdiğiniz adresin ana sayfasında hizmet sağlanan platformlara yönelik olarak butonlar bulunmaktadır. Bu butonlar arasından “Youtube video indir” butonuna tıklayınız.
  • Açılan sayfada yer alan kutucuğa bağlantı linkini yapıştırınız ve ardından “İndir butonuna tıklayınız.
  • İndirmek istediğiniz videoya yönelik olarak sunulan video formatları ve görüntü kaliteleri içerisinden size uygun olanı tercih ederek işleminizi tamamlayınız.
ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.