Silinen Tiktok Hesabı Nasıl Geri Getirilir?

Silinen Tiktok Hesabı Nasıl Geri Getirilir?
13 Ocak 2023 22:15 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:49

Silinen Tiktok hesabı nasıl geri getirilir? Diye soruyorsanız bu yazımızda bu konuyla ilgili kafanız da olan soru işaretlerini gidereceğiz.

Silinen tiktok hesabı nasıl geri getirilir? Silinmiş tiktok hesabını geri almak isteyen birçok insan var. Ve uygulama içerisinde bir çok içerik üretip bu içerikleri paylaşarak. Diğer insanları eğlendirmek için çabalıyorlar. Ve bunu başarıyorlar da ancak bu uygulamada kullanıcıların bir çoğu uygulamayı bilmedikleri için hesaplarını yanlışlıkla siliyorlar. Ve geri almak için uğraşıyorlar. Bu yazımız da sizlere tiktok hesabı almanın bir yolu var mı? Silinen tiktok hesabı geri alınır mı ? gibi sorularınıza cevap vereceğiz. Öncelikle neden tiktok hesabı silinir ondan bahsedelim.

Tiktok Hesabı Neden Silinir?

Tiktok hesabının silinmesinin bir çok sebebi olabilir. Bunlardan bir tanesi hesabınızın çok fazla sayıda spam ve şikayet almasıdır. Spam ve şikayetin asıl sebepleri uygunsuz içerikler paylaşmak, insanların yaptığınız içerikleri beğenmemesi, sizi sevmemeleri veya size rakip olmaları olabilir. Fazla şikayet ve spam alan hesaplar tiktok yetkilileri tarafından otomatik olarak kapatılır. Başka hesap silinme yolu ise siz hesabınızı silmek istersiniz ve silersiniz daha sonra geri açmak isteyebilirsiniz. Veya birinden rahatsız olup, biri ile tartışıp hesabınızı silebilirsiniz.

Peki silinen hesabı geri almak mümkün mü? Şimdi bu sorunuza cevap verelim.

Silinmiş Tiktok Hesabı Geri Alınır Mı?

Silinmiş Tiktok Hesabı Geri Alınır Mı? Sorusuna cevabımız ne yazık ki hayır olacaktır. Çünkü diğer sosyal medya platformları “ facebook , twitter , instangram “ gibi uygulamalar böyle bir seçenek sunuyor. Ancak tiktok net bir şekilde böyle bir durumun söz konusu olmadığını açıkça dile getirmiştir. Peki ne yapmalıyız? Bazı mağduriyet durumlarında hesabı bir ihtimal de olsa geri alabilmeniz mümkün olabilir. Ancak kesin değildir. Bu durumlar şunlardır; birinin tiktok hesabınızı çalması ve hesabınızı kapatması durumudur , yasal sorunlardan veya engellerden dolayı hesaba erişim yapılamaması.

Ve son olarak haksız yere şikayet edilerek hesabınızın bloke olması gibi durumlarda tiktok yetkililerine “ ticket “ atarak sorunu anlatmanız durumunda silinen Tiktok hesabı geri almak mümkün olabilir.

 

ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.