WhatsApp Masaüstü Uygulamasına Sesli ve Görüntülü Arama Özellikleri Geliyor!

WhatsApp Masaüstü Uygulamasına Sesli ve Görüntülü Arama Özellikleri Geliyor!
4 Aralık 2020 22:13 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:20

Günümüzde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp, bildiğiniz gibi tarayıcı ve bilgisayar üzerinden de kullanılabilmekte. WhatsApp‘ın bu iki platformdaki sürümü her ne kadar mesaj almaya ve göndermeye olanak sağlasa da önemli bir eksiği mevcut. Uygulamanın hem internet tarayıcısı versiyonu hem de masaüstü versiyonunda görüntülü arama ve sesli arama özellikleri yer almıyor.

Fakat bugün WhatsApp’ı bilgisayardan kullanan kişilere sevindirici bir haber geldi. The Guardian’dan Alex Hern’in yapmış olduğu paylaşıma göre, WhatsApp, masaüstü uygulamasında sesli ve görüntülü  arama özelliğini test ediyor.

WhatsApp Masaüstü Uygulamasına Görüntülü ve Sesli Konuşma Özelliği Geliyor!

Alex Hern2in Twitter’da ki paylaşımında bir ekran görüntüsüne yer vermiş. Bu görüntüde WhatsApp’a iki yeni tuş geldiği ve bu tuşların henüz Beta sürecinde olduğu gözüküyor. Tuşlar için koyulan simgeler uygulama için sesli ve görüntülü arama özelliğinin geleceğini kanıtlar nitelikte. WhatsApp’ın masaüstü uygulamasına bu özelliklerin ne zaman geleceğini kesin olarak bilmiyoruz. Bu konuda hakkında kesin bir bilgi mevcut değil. Fakat şirketin bu özelliği Ekim ayında da test etmişti. Yani yeni bu özelliklere kavuşmamız için uzun bir süre beklememize gerek kalmayacak gibi görünüyor.

WhatsApp masaüstü uygulamasına gelecek olan bu özellikler hakkında Facebook tarafından herhangi bir açıklama gelmedi. WhatsApp en son, sohbete özel duvar kağıdı özelliğini getirmişti. O özellik hakkındaki detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

ETİKETLER:
Merhabalar ben Mert 21 yaşındayım. Bilgisayar Programcılığı okudum şuan bir şirkette front end uzmanı olarak görev almaktayım. Bunun yanı sıra teknolojiye oldukça meraklıyımdır ve 4 seneden beridir editörlük yapmaktayım.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.