Instagram Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır?
28 Ocak 2024 12:28 | Son Güncellenme: 30 Ocak 2024 14:49

Hesabı kapatılan, çalınan veya hesap şifresini unutanlar için Instagram hesap kurtarma nasıl yapılır? Sorusuna cevap aradık. Instagram hesabınızla ilgili bu tip sorunlar yaşıyorsanız, sorunlarınıza çözüm olabilecek seçenekleri sizler için sıraladık.

Instagram Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır?

Bazı şartların oluşması durumunda sosyal medya platformu, hesabınızı kurtarmanıza imkân sunuyor. Bazı adımları uyguladığınızda doğru bilgileri vermeniz halinde hesabınızı kurtarmanız mümkündür. İşte Instagram hesap kurtarma nasıl yapılır? Sorusunun cevapları…

Instagram Şifremi Unuttum Hesabımı Nasıl Kurtarırım?

Instagram hesabınızın şifresini unuttuysanız, aşağıdaki basit adımları tamamlayarak hesabınızı kurtarabilirsiniz.

  • Sosyal medya uygulamasını cihazınızda açarak, giriş ekranındaki yerde bulunan “Şifremi unuttum” ya da “Giriş yapmayla ilgili yardım al” seçeneklerinden birini seçin.
  • Açılan kısımdaki alana Instagram’a kayıt olduğunuz telefon numarası veya e-posta adresinizi yazın ve ileri yazısına basın.
  • Karşınıza çıkan tüm talimatları eksiksiz ve doğru şekilde yerine getirin.

Bu adımları uyguladığınızda hesabınıza giriş için yeni şifre belirlemeniz gerekecektir. Yeni şifrenizi belirledikten sonra bu şifre ile Instagram hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Kapatılan Instagram Hesabı Nasıl Kurtarılır?

  • İlk yapmanız gereken, https://help.instagram.com/contact/606967319425038 linkine tıklayarak ilgili sayfaya gitmektir. Ardından adınızı, soyadınızı, e-posta adresinizi, Instagram’a kayıtlı telefon numaranızı ve Instagram kullanıcı adınızı yazın.
  • Hesabınızın kapatılması için hangi gerekçeleri sunuyorsanız onları da bu alana yazın ve son olarak “Gönder” seçeneğine tıklayarak itirazınızı müşteri destek çalışanlarına gönderebilirsiniz.

Burada önemli olan hesabınızın Instagram kurallarına uymasına rağmen kapatılmış olmasıdır. Aksi halde topluluk kurallarına uymadığı için kapatılan hesapların açılamayacağını unutmamak gerekiyor.

Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Kurtarabilirim?

Çalınan Instagram hesabını kurtarma işlemleri için ise aşağıdaki adımları uygulamanız gerekiyor. Aynı zamanda yukarıda bahsedilen kontak alanından durumu müşteri temsilcilerine iletmenizde faydalı olacaktır.

  • Uygulamayı açtıktan sonra “Şifremi unuttum” veya “Giriş yapmayla ilgili yardım al” seçeneklerinden birini tıklayın.
  • E-posta adresinizi, kullanıcı adınızı ve sisteme kayıtlı telefon numaranızı yazarak “ileri” tuşuna basıp, karşınıza çıkan yönergeleri takip ederek devam edin.

Çalınan Instagram hesabı ile ilgili doğru bilgileri verdikten sonra, e-posta adresinize muhtemelen bir mail gelecektir. Bu mailde doğrulama seçenekleri veya hesap durumunuza göre sizden yeni adımlar atmanız istenebilir. Bunları da tamamladıktan sonra hesabınızı geri alma olasılığınız yüksektir. Ancak sizi tanıyan ve bilgilerinize erişim sağlayan kişilerce çalışan hesaplarda, hesap bilgilerinin değiştirilme riski olduğundan hesabınızı geri almanız zor hatta imkansız olabilir.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.