İnstagram Takip İsteğini Kabul Etmeyenleri Görme

İnstagram Takip İsteğini Kabul Etmeyenleri Görme
21 Şubat 2021 11:57 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:17

İnstagram takip isteğini kabul etmeyenleri görme, kullanıcıların birçoğu tarafından bilinmeyen fakat kullanıldığında oldukça fazla kolaylık sağlayan özelliklerden biridir. İnstagram kullanıcılarının birçoğu beğendikleri ve paylaşımlarını görmek istedikleri kişilere takip isteği göndermektedir. Gönderilen takip isteklerinin bazıları kabul edilse de birçoğunun kabul edilmediği sıklıkla görülen bir durumdur.

Arkadaşlık kurmak ve yeni insanlar tanımak adına eşsiz deneyimler yaşatan İnstagram, takip isteği gönderme konusunda da kullanıcıların ihtiyaç duyabileceği bir özellik sunmaktadır. Sunulan özellik, temel ayarların içerisinde yer almadığı için birçok kullanıcının gözünden kaçmaktadır. Platformun sunmuş olduğu özellikleri detaylıca inceleyen kullanıcılar İnstagram takip isteğini kabul etmeyenleri görme özelliğinin var olduğunu görebilmektedir.

İnstagram Takip İsteğini Kabul Etmeyenleri Görme – Mobil Uygulama

Sosyal medya platformları aracılığıyla yeni insanlar tanımak ve sohbet etmek isteyen kişilerin vazgeçemeyeceği uygulamalardan biri olarak İnstagram ifade edilebilmektedir. Bakıldığında kişiyi görsel olarak tanıma imkânını fazlaca sunması sebebiyle bu alanda oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu sebeple İnstagram kullanıcıları beğendikleri, tanışmak istedikleri kişilere istek göndermektedir. Zaman içerisinde gönderilen isteklerin sayısı artmaktadır. Gönderilen bu isteklerin içerisinde birçoğunun onaylanmadığı durumlar da olabilmektedir. Böyle durumlarda kullanıcı, İnstagram takip isteğini kabul etmeyenleri görme işlemini uygulamak istemektedir. Bunun için izlemesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • Kullanmış olduğunuz İnstagram mobil uygulamasını açınız.
 • Açılan uygulamadan hesabınıza giriş yapınız.
 • Profil sayfanızı görüntülemek için sağ alt kısımda bulunan profil fotoğrafına dokununuz.
 • Hemen ardından üst köşede yer alan üç çizgiye, sonrasında ise “Ayarlar” seçeneğine dokununuz.
 • Görüntülenen sayfadan “Güvenlik” seçeneğine dokununuz.
 • Ardından görüntülenen sayfadan “Verilerine Eriş” seçeneğine dokununuz.
 • Hesabınız ile ilgili birçok bilginin yer aldığı “Hesap Verileri” sayfası görüntülenecektir. Sayfayı biraz aşağıya kaydırınız. “Bağlantılar” isimli bölümün altında yer alan “Mevcut takip istekleri” isimli başlığın altında yer alan “Tümünü Gör” isimli seçeneğe dokununuz.
 • Görüntülenen sayfada göndermiş olduğunuz fakat henüz olumlu veya olumsuz şekilde yanıtlanmayan takip istekleri yer alacaktır.

Görüntülemiş olduğunuz liste istek gönderim tarihine göre sıralanmaktadır. Son göndermiş olduğunuz istek en üstte yer almaktadır. Göndermiş olduğunuz istekleri geri almak için bulunduğunuz sayfayı kullanmanız mümkün değildir. Görüntülemiş olduğunuz liste yalnızca hesapların isimlerini barındırmaktadır. İsteklerinizi geri çekmek için kullanıcıların profillerine tek tek erişim sağlayıp isteği iptal etmeniz gerekecektir.

 

İnstagram Takip İsteğini Kabul Etmeyenleri Görme – Web Sitesi

Özellikle çiftlerin ortak kullanım sağladıkları hesaplarda gönderilen takip isteklerini oldukça fazla sorun yaratmaktadır. Bu sebeple kullanıcılar göndermiş oldukları isteklerin daha sonra onaylanıp bir sorun yaratmaması adına takip isteklerini geri almak istemektedir. Geri almak için daha önceden gönderilmiş olan takip isteklerinin tümünün akılda tutulması mümkün değildir. Bu sebeple İnstagram takip isteğini kabul etmeyenleri görme işlemi kullanıcılara oldukça fazla kolaylık sağlamaktadır. İşlemi gerçekleştirmek isteyen kullanıcıların izlemesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • İnstagram internet sitesine giriniz.
 • Kullanmakta olduğunuz hesaba giriş yapınız.
 • Görüntülenen ana ekranın üst kısmından profil fotoğrafınıza, daha sonra ise “Ayarlar” seçeneğine tıklayınız.
 • Görüntülenen sayfanın sol kısmından “Gizlilik ve Güvenlik” isimli seçeneğe tıklayınız.
 • Ardından görüntülenen sayfayı aşağıya doğru kaydırınız. Hesap Verileri başlığı altında yer alan “Hesap Verilerini Görüntüle” seçeneğine tıklayınız.
 • Görüntülenen sayfanın sağ kısmında bulunan “Mevcut takip istekleri” isimli başlığın altındaki “Tümünü Gör” isimli seçeneğe dokununuz.
 • Görüntülenen sayfada göndermiş olduğunuz fakat henüz olumlu veya olumsuz şekilde yanıtlanmayan takip istekleri yer alacaktır.

 

İzlemiş olduğunuz adımlar takip isteği gönderdiğiniz fakat bir yanıt alamadığınız hesapları göstermektedir. Takip isteklerinize olumsuz yanıt aldığınız hesapların herhangi bir şekilde görüntülenmesi mümkün değildir.

ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.