TikTok’ta Doğrulama Rozeti Nasıl Alınır?

TikTok’ta Doğrulama Rozeti Nasıl Alınır?
3 Nisan 2022 11:24 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:19

TikTok, günümüzün çevrimiçi dünyasında müzik pazarlamasının ayrılmaz bir parçası haline geldi. Daha geniş bir kitleye ulaşma ve bir gecede viral bir sansasyon olma fırsatıyla, sanatçıların TikTok’u müzik kariyerlerine yardımcı olabilecek bir araç olarak kullanmalarına kadar ilerledi.

TikTok’ta doğrulanmak, müzik kariyerinize ihtiyaç duyduğu üstünlüğü sağlayabilir. Doğrulama, özgünlüğü göstermede ve çevrimiçi güven oluşturmada önemlidir; böylece hayranlarınız, sevdikleri gerçek sanatçıyla etkileşim kurduklarını bilir .

TikTok’ta doğrulanmak kolay değil ve uyulması gereken bazı katı kurallar var, ancak yapılabilir. Kendi başınıza başlarabileceğiniz bir süreç olmasa da, TikTok’un hesabınızı doğrulaması için şansınızın lehinize olduğundan emin olabilirsiniz. Ve bu yazıda size TikTok’un nasıl doğrulandığı konusunda bazı ipuçları vereceğiz.

TikTok’ta Doğrulanmak Ne Anlama Geliyor?

Mavi onaylı rozet, TikTok’un hesabın onu temsil eden kullanıcıya ait olduğunu onayladığı anlamına gelir. Hem arama sonuçlarında hem de profilin kendisinde kullanıcının hesap adının yanında görünecektir. TikTok doğrulaması, genellikle ünlüler, markalar ve tanınmış kişiler (ve tabii ki sanatçılar ve müzisyenler dahil) gibi kopyalanma riski taşıyan kişilere ayrılmış bir ayrıcalıktır.

TikTok Onaylı Bir Hesap Benim İçin Ne Yapabilir?

Mavi tik almak, günümüzün dijital dünyasında bir sanatçı olarak öne çıkmanıza ve sağlıklı bir kitle oluşturmanıza yardımcı olur. Hesabınızın resmi bir marka kanalı olduğunu gösterir ve hayranlarınıza gerçek sizle etkileşim kurduklarına dair güvence verir. Doğrulanmış hesabınızla karşılaşan yeni potansiyel hayranların da sizi takip etme olasılığı daha yüksek olabilir.

TikTok’ta Nasıl Doğrulanırım?

Instagram, Facebook ve Twitter’dan farklı olarak doğrulama talep edemezsiniz. Bunun yerine, TikTok’un, o mavi rozeti doğru kişilere ulaştırmaktan sorumlu olan İçerik Oluşturucu Ekibi tarafından belirlenen katı bir yönergeleri vardır.

İçerik Oluşturucu Ekibi ile birlikte çalışan TikTok uzmanı Rachel Pederson’a göre, doğrulama için bazı kriterler şunlardır:

Günlük Takipçi Artışı

Her gün yeni takipçilerde sürekli olarak büyüyor olmalısınız. TikTok ekibi günde 500-2000 arası tavsiye ediyor.

Diğer sosyal medya hesaplarınızda büyük bir takipçi kitleniz olabilir, bu durumda takipçilerinizi TikTok hesabınıza yönlendirdiğinizden emin olun, onları sizi TikTok’da takip etmeye teşvik edin.

Tutarlı ve İlgi Çekici İçerik Üretin

Sürekli olarak paylaşmaya değer yüksek kaliteli ve ilgi çekici içerikler yayınlayarak TikTok’ta takipçi sayınızı artırın. TikTok trendleri ve hashtag’leri ile güncel kalırken, ne tür içeriğin iyi performans gösterdiğini ve izleyici türünüz ile rezonansa girdiğini görmek için size benzer sanatçılar hakkında biraz araştırma yaptığınızdan emin olun.

Diğer Sosyal Platformlarda Onay Alın

Diğer sosyal hesaplarınızda bu mavi tik almak bir onay damgası gibidir ve diğer sosyal hesaplarınızda olması TikTok’ta alma şansınıza yardımcı olabilir. Talep edebileceğiniz gibi Instagram, Facebook ve Twitter’da biraz daha kolay. Henüz yapmadıysanız, bu diğer platformlarda denemenizi ve doğrulamanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Kurallara Uymak

TikTok, Topluluk Kurallarına ve Hizmet Şartlarına uyan hesapları doğrulamaya çalışacak . Bu kuralları ihlal etmek, moderatörler tarafından işaretlenmenize neden olacak ve doğrulanma şansınızı büyük ölçüde azaltacaktır.

Zamana Bırakın

Ne yazık ki, hiçbir şey size TikTok doğrulamasını garanti edemez, ancak tavsiyemize uyun, yüksek kaliteli içerik oluşturmaya devam edin ve hesabınızı büyütmeye çalışın. Azimli olun ve uygulamayı eğlenmek için kullanın.

 

 

Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.