Telegram Nedir? Nasıl Kullanılır?

Telegram Nedir? Nasıl Kullanılır?
7 Şubat 2021 11:28 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:44

Telegram nedir? nasıl kullanılır? soruları bu platformun son günlerde popülerleşmesi ile birlikte artmıştır. Telegram nedir? nasıl kullanılır? Gibi önemli konular hakkında bilgiler edineceksiniz.

Telegram son yıllarda kullanımı artmış ve yaygın bir şekilde tercih edilen sosyal haberleşme platformlarından biridir. Gizliliğe oldukça fazla önem veren bu uygulama sayesinde internet bağlantısı ve akıllı mobil cihaza sahip olan herkes ücretsiz bir şekilde yararlanabilmektedir.

Telegram kullanıcıları kimi zaman bilgisayar üzerinden de bu işlemleri yapmak isteyebilmektedirler. Bilgisayar üzerinden de telegram bağlantıları kurabilmek mümkündür. Bu etken de uygulamanın çok tercih edilmesinde ki etkenlerden biridir.

Son yıllarda internet üzerinden konuşmalar gerçekleştirmek ve sosyal medya hesapları üzerinden tanışıp sosyalleşmek daha kolay ve kullanışlı bir hale gelmiştir. Telegram gibi uygulamalar sayesinde birçok kullanıcı ücretsiz bir şekilde görüntülü ve sesli konuşabilmekle birlikte saatlerce mesaj yoluyla sohbet edebilmektedirler.

Telegram kullanıcısı olabilmek için az önce de belirttiğimiz gibi akıllı bir mobil cihaz veya bilgisayar, ardından internet bağlantısına ihtiyacınız vardır. Bu saymış olduklarımıza sahip iseniz sizlerde ücretsiz bir şekilde telegram kullanıcısı olabilirsiniz.

Telegram Nasıl Kullanılır?

Mobil cihazınızdan Telegram kullanmak istiyor iseniz izlemeniz gereken adımlar şunlardır;

  • Android cihaz kullanılıyor ise Google play, Ios cihaz kullanılıyor ise Appstore üzerinden, uygulama cihaza indirilmelidir.
  • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra yapmanız gereken işlem uygulamaya giriş yapmak olacaktır
  • Bu işlemi de tamamladıktan sonra kullandığınız hattın numarasını belirtilen ekrana belirtmelisiniz
  • Numara belirtilen alana girildikten sonra size bir doğrulama kodu gelecektir
  • Bu kodu belirtilen alana girdikten sonra sizlerde telegram kullanmaya ücretsiz bir şekilde başlayabilirsiniz

Bilgisayarda Telegram Kullanmak İçin

Bilgisayar üzerinden telegram kullanılmak isteniyor ise izlenilmesi gereken adımlar şunlardır;

  • Öncelikle Telegramın internet sitesine erişim sağlanmalıdır
  • Ardından site içerisinde bulunan seçenekler ile bilgisayarınıza uygun olan seçeneği tıklayın
  • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra aynı mobil cihazda olduğu gibi kod gelecektir
  • Bu kodu bilgisayarda bulunan telegram uygulamasına girdikten sonra kullanıma başlayabilirsiniz.

Yukarıda saymış olduğumuz adımları izleyerek sizlerde bilgisayar veya akıllı mobil cihazınızdan telegram kullanmaya başlayabilirsiniz. Telegram üzerinden yapılan tüm konuşma ve mesajlaşmalar tamamen ücretsiz ve titiz bir gizlilik ilkesine sahiptir. Bu saymış olduğumuz etkenler dahilinde sizlerde telegram kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.