İnstagram Video Blocked Çözümü

İnstagram Video Blocked Çözümü
24 Haziran 2022 14:01 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:35

İnstagram’ın , Google Play Store ve App Store için en çok indirilen uygulamalardan biri haline gelmiştir. Bununla birlikte, Instagram sansür ve telif hakkı içeriği konusunda katı kuralları vardır. Bu yüzden Instagram’da videonuzun engellendiği durumlar olacaktır. Sizlere İnstagram Video Blocked Çözümü hakkında bilgiler vereceğiz.

İnstagram Video Blocked yani Video Engellemesinin Olası Nedenleri

Engellenen Instagram videolarımızı geri getirmek için çözümlerle uğraşmadan önce, neden engellendiğini anlayalım. Bir daha ihlal yapmaktan kaçınabilmemiz için bunları bilmek gerekir.

1. Kullanım Koşulları veya Gizlilik Politikası İhlali

Her şeyden önce, kendi hatalarımızı ortaya çıkaralım, Instagram neden videomu engelliyor. Çoğu internet kullanıcısı, bir uygulamada bir kullanıcı hesabı oluştururken “Koşul Şartları” bölümünü okumayı dikkate almaz. Bu nedenle, gönderiniz veya videonuz bu şartlardan birini ihlal ederse engellenecektir ve bu konuda yapabileceğimiz hiçbir şey yoktur.

2. Uygunsuz Video İçeriği

 Instagram neredeyse herkes tarafından erişilebilir durumdadır. Bu yüzden lütfen şiddete teşvik, cinsel ve yetişkinlere yönelik içerikler yüklememeye çalışın. Böyle durumlarda videonuz engellenecektir.

3. Telif Hakkı Sorunları

Instagram’da bir işletme sayfanız varsa, tanıtım videoları oluşturmanız gerekebilir. Bu videolu oluştururken kullandığınız arka plan müziklerini veya fotoğrafları seçerken çok dikkatli olmanız gerekiyor. Telif hakkı doğabilecek içeriklerden kaçının. Ücretsiz fon müzikleri ve görseller ile videolarınızı oluşturmaya çalışın. 

4. Raporlanan Video

Instagram’ın videonuzu hemen algılamadığı veya engellemediği zamanlar olacaktır. Ancak, videonuzun nefret söylemi, şiddet, sahte haber veya topluluğa zarar verebilecek herhangi bir şey içerdiğine dair birkaç rapor varsa videonuz engellenecektir. Buradaki iyi şey, videonuzun rapor edildiğine dair e-posta yoluyla bir bildirim alacaksınız.

Instagram Videonuz Engellendiyse Düzeltmenin Yolları

Videonuzun yanlışlıkla rapor edildiğinden veya Instagram’da engellendiğinden yeterince emin olduğunuzu varsayalım. Bu durumda, doğrudan bir Instagram geliştiricisine itiraz edebilirsiniz. Bu yöntem biraz zaman alsa da, itirazınız kabul edildiğinde videonuzun yeniden yayınlanması sağlanır.

  • İnstagram videomu engellediğinde, bildirim sekmenize gidin ve videonun engellendiğini bildiren mesajı kontrol edin.
  • Mesaj, videonun neden engellendiği hakkında bilgiler içerir; burada, itiraz etmek için “İtiraz Et” düğmesine tıklayın.
  • Son olarak, “Kabul ediyorum”un yanındaki kutuyu işaretleyin ve “İtiraz Et” düğmesine tekrar tıklayın.. Videonuzun yeniden yayınlandığı ile ilgili başka bir bildirim alana kadar bekleyin.
ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.