İnstagram’da Çekiliş Nasıl Yapılır?

İnstagram’da Çekiliş Nasıl Yapılır?
15 Ekim 2022 14:45 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:00

Instagram’da çekiliş nasıl yapılır? Sorusunun cevabını arayanlar için hazırladığımız yazımızda, İnstagram çekiliş nasıl yapılır sorusunu derinlemesine sizlere aktarıyoruz.

Dünya da en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan İnstagram üzerinde düzenlenen çekilişlerde birçok kullanıcı hediyeler kazanabilmekte ve bunun yanı sıra çekilişi düzenleyen hesap sahipleri takipçi sayılarını kısa sürelerde katlayabilmektedirler.

İnstagram’da çekiliş düzenlemenin getirileri arasında şüphesiz kısa sürede artan takipçi ve beğeni sayılarıdır. Hal böyle olunca hesap sahipleri sıklıkla çekilişler düzenlemekte ve bu düzenlenen çekilişlerde İnstagram kullanıcılarına çeşitli hediyeler kazandırmaktadırlar.

Bu çekilişler çoğu zaman fazla takipçi sayısına ulaşabilmeyi hedeflese de kimi çekiliş sahibi bunu sadece insanlara hediyeler kazandırmak adına yapmaktadır. Mizah sayfaları, kişisel bakım sayfaları gibi fazla takipçiye sahip olan hesaplar genellikle kendi hesabı dışında farklı hesapları takip etme talebinde bulunmaktadır.

Çekilişe katılma şartları genellikle arkadaş etiketleme, belirtilen hesapları takip etme ve Belirtilen gönderileri beğenme gibi şartlar olarak instagram kullanıcılarına sunulmaktadır. Belirtilen şartlar yerine getirilmediği takdirde çekiliş başvuruları kazanılsa dahi kabul edilmemektedir.

Instagram Çekiliş Yapma

İnstagram üzerinde çekiliş düzenlemek için izlemeniz gereken adımlar şunlardır;

  • Öncelikle İnstagram üzerinde çekiliş habercisi bir gönderi paylaşmalısınız.
  • Gönderiniz üzerinde çekiliş şartları ve çekiliş detayları belirten bir yazı eklemelisiniz.
  • Çekiliş sonuç tarihini kısa tutun
  • Katılım koşullarını basit tutmanız halinde çekilişe katılım oldukça artacaktır
  • Çekiliş tanıtımı yaparken akıcı bir konuşma dili kullanın
  • Çekilişinize daha fazla İnstagram kullanıcısı toplayabilmek için verimli Hashtag’ler kullanın
  • Çekiliş sonunda şanslı isimlerle bekletmeden kontak kurun

Çekiliş sonucunu belirleyebilmek için verimli bir yönteme sahip değil iseniz internet üzerinde bulunan çekiliş programlarından yararlanabilirsiniz. Doğru programı kullanmanız halinde çekiliş sonucu adil bir şekilde sonuçlanacaktır. Güvenirliği teyit edilmemiş programlar eşliğinde çekiliş düzenlemeniz halinde ortaya çıkan sonuç adil bir şekilde olmayacak ve çekilişinizin iptal olması gibi istenmeyen sonuçlar ile karşılaşmanız daha olağan bir durum olarak karşınıza çıkabilir.

İnstagram çekilişleri düzenlemek için hangi programın daha uygun olduğu konusunda aklınızda soru işaretleri var ise internet üzerinden yapılacak kısa araştırmalar neticesinde bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir ve adil çekilişler düzenleyebilirsiniz.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.