TikTok Canlı Yayın Nasıl Açılır Canlı Yayın Açma Şartları Nelerdir?

TikTok Canlı Yayın Nasıl Açılır Canlı Yayın Açma Şartları Nelerdir?
3 Ağustos 2022 11:09 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:41

TikTok canlı yayınları son zamanlarda sosyal platformlar arasında en çok kullanılan özellikler arasında yer alıyor. Birçok ünlü isim TikTok üzerinden canlı yayınlar açıyor ve sayısız takipçi keyifli bu canlı yayınları seyrediyorlar. Bunun yanında fenomen olmak veya TikTok üzerinden para kazanmak isteyen kişiler de TikTok canlı yayın nasıl açılır sorusunu araştırıyorlar. Belirli şartları bulunan ve sosyal platformlarda yükselmenin önemli bir adımı olan canlı yayınları nasıl kullanacağınızı bilmek, izlenmeniz açısından büyük önem taşıyor. Bu yüzden içeriğimizde detaylı bir şekilde TikTok canlı yayın nasıl açılır sorusunu yanıtlandıracak ve canlı yayınlara ait tüm kuralları ve bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşacağız.

TikTok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

TikTok canlı yayınları hem takipçi kazanmak hem para kazanmak hem de etkileşim almak için oldukça kullanışlı bir özellik olarak bilinmektedir. Diğer sosyal medya platformlarında da canlı yayın özelliği bulunmasına rağmen TikTok üzerinde bağış sistemi olduğu için fenomenler tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Eğer sizler de TikTok üzerinde bir kariyer hedefliyorsanız ve para kazanmayı amaçlıyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayarak ilk canlı yayınınızı başlatabilirsiniz.

  • Telefonunuzu açın ve TikTok uygulamasına hesabınız ile giriş yapın.
  • Ekranın alt köşesinde bulunan “+” sembolüne tıklayın.
  • Kamera açıldıktan sonra kaydırarak “Canlı” yazısının üstünde durun.
  • Canlı yayınınız için bir başlık ve resim seçerek yükleyin.
  • Son olarak “Canlı Yayına Geç” butonuna tıklayın ve işlemlerin başlatılmasını bekleyin.

Belirtilen adımları uygulamanız halinde canlı yayınınız başlatılacak ve takipçilerinize bildirim iletilecektir. Bunun yanında profilinizi ziyaret eden kişiler canlı yayında olduğunuzu görüntüleyebileceklerdir. Eğer banka tanımlamalarını da yaptıysanız yayın içerisinde size hediye gönderilebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

TikTok Canlı Yayın Açma Şartları Nelerdir?

TikTok kaç takipçi olunca canlı yayın yapılır sorusu da canlı yayın açmanın detaylarını öğrenen kişiler tarafından sorulan sorulardan biridir. İçeriğimizin başında da belirttiğimiz gibi her TikTok kullanıcısı canlı yayın açamaz ve bazı şartların karşılanması gerekir. TikTok yönetimi tarafından belirtilen canlı yayın açma şartları ise şöyle listelenebilir:

  • En az 16 yaşını doldurmuş olmak. Kazanç işlemleri için 18 yaşını geçmeniz gerekir.
  • Mevcut hesabınızın en az 1000 takipçiye sahip olması ve gönderilerinizin buna uygun etkileşim alması gerekmektedir.
  • Daha önceden belli bir miktarda içerik paylaşmış olmak.
  • Herhangi bir uyarı veya ihtar almamış hesaba sahip olmak.

Belirtilen şartları karşılamanıza rağmen canlı yayın açma tuşuna erişemiyorsanız TikTok ekibi ile iletişime geçebilir ve sorununuzu belirtebilirsiniz. Ayrıca haberiniz olmadan hesabınıza engelleme uygulandıysa da canlı yayın açmanız mümkün olmayacaktır. Bu konuda detaylı bilgiyi destek ekibinden alabilirsiniz.

Canlı Yayınlardan Ne Kadar Para Kazanılır?

Canlı yayınlarda izleyici sayınıza ve etkileşim durumunuza göre yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Ayrıca alacağınız hediyeler de bu noktada büyük önem taşımaktadır. Örneğin yüksek izleyici kitlesine sahip olan yayıncılar bazı yayınlarında 100TL kazanç sağlarken, bazı yayınlarında 50000TL’ye varan kazançlara sahip olabilirler. Bu yüzden TikTok canlı yayınlarında net bir gelir belirlemektense değişken bir hediye akışının olacağını ve buna göre hesaplama yapmanız gerektiğini unutmayın.

İçeriğimizde TikTok canlı yayın nasıl açılır sorusunu yanıtlandırdık ve canlı yayın açmaya dair tüm bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Şartları karşılayarak hemen sizler de kendi yayınızı başlatabilir ve fenomen olma yolunda bir adım daha atabilirsiniz. Daha sonrasında hem kazanç elde edebilir hem de takipçi sayınızı tahmin edemeyeceğiniz seviyede yükseltme fırsatı bulabilirsiniz.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.