WhatsApp Fotoğraflarını Galeride Gizleme

WhatsApp Fotoğraflarını Galeride Gizleme
24 Şubat 2024 13:18 | Son Güncellenme: 25 Şubat 2024 11:21

WhatsApp fotoğraflarını galeride gizleme, iletişimin en zengin ve basit şekilde gerçekleşmesine olanak sağlayan WhatsApp uygulamasının yarattığı önemli sorunlardan birine çözüm olacak nitelikte bir konudur. WhatsApp uygulaması aracılığıyla sohbet eden ve bu sohbetlerde fotoğraf ve video gibi medya ögeleri gönderen kullanıcıların yaşadığı galeri sorununa çözüm olmaktadır.

WhatsApp, akıllı cep telefonlarının yaygınlaştığı süreçte temel sohbet uygulaması olmayı başaran ve günümüze kadar istikrarlı yükselişini sürdüren bir sohbet uygulamasıdır. WhatsApp uygulaması, sohbet etme konusunda birçok değişimin hayatımıza entegre olmasını sağlarken beraberinde de çeşitli sorunların oluşmasına sebep olmaktadır. Sağlamış olduğu iletişim kolaylığı bakımından bakıldığında oldukça önemli bir yere sahip olan uygulamanın yaşattığı sorunlar bazen can sıkıcı olabilmektedir. Can sıkıcı olabileceği düşünülen ve kullanıcıların geri dönüşlerine bakıldığında oldukça fazla çözüm aranan konulardan biri WhatsApp fotoğraflarını galeride gizleme konusudur.

 

WhatsApp Fotoğraflarını Galeride Gizleme

WhatsApp, ülkemizde en popüler olan ve gerekli birçok iletişimin sağlanmasına yardımcı olan bir sohbet uygulamasıdır. Sohbet uygulaması olarak sağlamış olduğu zengin gönderim seçenekleri, uygulamanın başarılı olmasında önemli bir role sahiptir. Sohbetin yalnızca metin mesajlarıyla değil, medya ögeleri olan fotoğraf ve videolarla da destekleniyor olması kullanıcı sayısında yaşanan istikrarlı yükselişin temel etkenlerinden biridir.

Sohbeti daha zengin ve işlevsel kılabilmek adına sunulan özelliklerin yarattığı bazı sorunlar olabilmektedir. Kullanıcılar için bir sohbetten gönderilen medya ögelerini galeride görüntüleyebiliyor olmak genel olarak sorun teşkil etmezken, bazı durumlarda sorunlar yaratabilmektedir. Her kullanıcı için farklı olan bu durum, olumsuzluklara sebep olmaması açısında değişime ihtiyaç duymaktadır. Bu sebeple de kullanıcılar WhatsApp fotoğraflarını galeride gizleme işlemini uygulayarak yalnızca WhatsApp uygulaması içerisinden medya ögelerine erişebilmek istemektedir. Böyle bir düşünceye sahip olan kullanıcıların yapması gerekenler şunlardır:

  • Sahip olduğunuz cep telefonundan WhatsApp uygulamasını açınız. İşlemlerde sorun yaşamamak adına güncel sürümü tercih ediniz.
  • Uygulamanın üst kısmındaki üç noktaya tıklayınız.
  • Sonrasında ise “Ayarlar” kısmına giriniz.
  • Görüntülenen ayarlar penceresinden “Sohbetler” isimli kısma tıklayınız.
  • Sohbet ayarlarını düzenleyebileceğiniz sayfadan “Medya görünürlüğü” seçeneğini devre dışı bırakınız.

 

Tüm kullanıcılar için ilk aşamada aktif durumda olan seçeneğin devre dışı bırakılması durumunda sohbetlerden gelen fotoğraf ve video gibi medya ögelerinin galeride görüntülenmesi engellenecektir. Kullanıcı yalnızca dosya yöneticisi gibi araçlar üzerinden bu ögelere ulaşabilecek ve çeşitli değişiklikler yapabilecektir. Bunun yanında ise WhatsApp uygulaması üzerinden eğer sohbeti silmediyse gönderilen medya ögelerini görüntüleyebilecektir.

 

Belirli Kişilerin WhatsApp Fotoğraflarını Galeride Gizleme

WhatsApp, insanların özel sohbetlerini gerçekleştirdiği bir uygulamadır. Birçok kullanıcı, yalnızca sohbet ettiği kişinin bilmesi gereken mesajlar göndermektedir. Gönderilen mesajlar her zaman metin içerikli olmamaktadır. Aynı zamanda fotoğraf ve video gibi medya ögeleri de gönderilmektedir. Kullanıcı WhatsApp uygulamasından gelen fotoğraf ve videoları galerisinde görüntülemek konusunda bir sorun olduğu düşünmemektedir. Fakat bazı durumlarda yalnızca belirli kişilerin WhatsApp fotoğraflarını galeride gizleme ihtiyacı doğmaktadır.

Kişinin özel yaşantısına da bağlı olmak üzere bazen sevgilisi, bir arkadaşı veya bir akrabası galeride görüntülenmesinin sorun yaratabileceği bir fotoğraf veya video gönderebilmektedir. Kullanıcı gönderilen bu medya ögesini silmek istemediğinden dolayı galeriden gizlenmesini tercih edebilmektedir. Böyle bir durumda yapılması gereken basit işlem şu şekildedir:

  • WhatsApp uygulamanızı açınız.
  • Gönderdiği medya ögelerinin gizlenmesini istediğiniz sohbete giriniz.
  • Sohbet açıkken kişinin veya grubun üst kısımda yer alan ismine tıklayınız.
  • Tıkladıktan sonra profil sayfası görüntülenecektir. Görüntülenen sayfadan “Medya görünürlüğü” seçeneğine tıklayınız.
  • Ekrana gelen pencereden “Hayır” seçeneğini tercih ederek “Tamam” butonuna tıklayınız.

 

Oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilen WhatsApp fotoğraflarını galeride gizleme işleminin ardından belirlemiş olduğunuz kişiden gelen fotoğraf ve video gibi medya ögeleri galerinizde görüntülenmeyecektir. Uygulamış olduğunuz işlemin öncesinde indirilen ve galeride görüntülenen medya ögeleri ise görüntülenmeye devam edecektir. İşlem yalnızca uygulandıktan sonra indirilen medya ögelerine etki etmektedir.

ETİKETLER: , ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.