Teams Nasıl İndirilir? Microsoft Teams Nasıl Kullanılır, Toplantı Nasıl Yapılır?

Teams Nasıl İndirilir? Microsoft Teams Nasıl Kullanılır, Toplantı Nasıl Yapılır?
11 Haziran 2022 13:08 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:32

Teams nasıl indirilir ve nasıl kullanılır bilmiyorsanız bu yazımız tam da sizlik. Teams toplantı nasıl yapılır ve indirilir hakkında bilgilere yazımız ile sahip olabileceksiniz.

Microsoft’un programlarından biri olan Teams, dünyada çok yaygın olarak kullanılan bir programdır. Bu program işletmelerde kullanılır. Teams programı sayesinde, çalışanlar birbirleri ile iletişimlerini bu program sayesinde gerçekleştirirler. Korona virüsü yüzünden eve kapandığımız bu günlerde bu program çalışanlar tarafından daha çok ilgi görmektedir. Öyle ki çalışanlar görüntülü olarak hem toplantılarını hem de aileleri ile olan görüşmelerini gerçekleştirebilmektedirler.

Teams uygulamasını bilgisayar, tablet, iOS ve Android olan cihazlara indirilebilmektedir. Bu uygulamayı indirmek için, https://www.microsoft.com/tr-tr/microsoft-365/microsoft-teams/download-app#desktopAppDownloadregion adresinde bulabilirsiniz. Sayfaya ulaşıldığında kurulum dosyasının çalıştırılması gerekmektedir. Kurulum dosyası çalıştığında Teams uygulaması otomatik olarak bilgisayarınızın, tabletinizin, iOS ya da Android olan cihazınızın ekranına eklenecektir. Daha sonra uygulamayı aktif hale getirmek için, kendi Mailiniz ve şifreniz ile sisteme giriş yapabilmektesiniz.

Microsoft Teams Nasıl Kullanılır?

Microsoft Teams uygulamasında sol tarafta bulunan bölümde Etkinlik, Sohbet, Takımlar, İletiler ve Dosyalar ile ilgili kısımlar bulunmaktadır. Etkinlik paneli, Slack benzeri, ismin belirtilmesi doğrultusunda, mesaj bildirimleri kullanıcı tarafından seçilen simge ile belirtilmektedir. Bu uygulamada oluşturulan takımlarda bulunan kişilerin hepsi, birbirlerini aynı anda görebilmelerini sağlamaktadır. Aynı zamanda paylaşılan belgeleri ve yazılan notları rahatlıkla görebilmektedirler.

Tek platformda takım çalışması yapmak için farklı araçların aynı yerde kullanılmasın sağlamaktadır. Farklı uygulamalar, Hootsuite, Zendesk, Meekan, Asana, Polly, Intercom ve Workato gibi yardımcı uygulamalar ile bütünleşerek çalışabilmektedir.

Teams Uygulamasında Toplantı Nasıl Yapılır?

 • Öncelikle toplantılarınızı, iş ile ilgili randevularınızı görebilmek için Toplantılar bölümünden Ajanda Görünümü yazan kısım seçilmelidir. Bu kısımda Outlook takviminizde görünmektedir.
 • Toplantının konusunu, kimlerin katıldığını ve toplantıya cevap vermek için toplantı daveti açılması gerekmektedir.

Toplantıyı planlamak için yapılması gereken adımlar şu şekildedir,

 • Toplantı planla seçilir. Toplantı başlığı ve konu yazılmalıdır. Varsayılan kısmından çevrimiçi toplantı açılmalıdır. Toplantının başlama ve bitiş süreleri ayarlanır ve eklenmek istenen bir ayrıntı varsa eklenmelidir.
 • Kişileri toplantıya eklemek için, isimlerini Kişi Davet Edin kısmına yazılmalıdır. Katılımcılar kısmında bulunan listede katılımcıların müsait olup olmadıkları görülebilmektedir. Gerektiğinde önerilen başka bir zaman seçilebilir veya Zamanlama Yardımcısı kısmı seçilerek takvim görüntülenebilir ve başka müsait zamanlarını görebilmektesiniz.
 • Toplantının gizlilik ayarları için, Toplantı Yapmak İçin Bir Kanal Seçin kısmından aşağıya doğru açılan ok seçilmelidir. Daha sonra toplantının özel olarak kalması için Hiçbiri seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Toplantıyı ekipte bulunan kişilere açmak için kanal açılmalıdır.

Toplantı başka bir hatta gönderildiği takdirde Konuşmalar sekmesi olarak görülmektedir. Toplantı ekibinde bulunan kişiler ajanda olarak ayarlayabilir, yorum yapabilir ya da dosya paylaşabilmektedirler.

ETİKETLER: , ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


 1. Enes dedi ki:

  Çok işime yaradı teşekkür ederim

  1. BTnet dedi ki:

   Biz Teşekkür ederiz.