Öğrenciler İçin En İyi Dizüstü Bilgisayarlar

Öğrenciler İçin En İyi Dizüstü Bilgisayarlar
3 Kasım 2022 14:50 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:08

Öğrenciler için en iyi dizüstü bilgisayarlar, hem performans hem de fiyatları dikkate alınarak kıyaslanmıştır. Dolayısıyla bu cihazlardan üst düzey performanstan ziyade, fiyat/performans bağlantısını dikkate almak gerekiyor.

Öğrenciler İçin En İyi Dizüstü Bilgisayarlar Hangileri?

Dizüstü bilgisayarlar masaüstü bilgisayarlara göre öğrenciler için daha işlevsel özellikler sunuyorlar. Taşınabilir olmaları ve bir öğrenci için en ihtiyaç duyulabilecek anda rahatlıkla kullanılabilir olmaları nedeniyle, öğrenciler tarafından daha fazla tercih ediliyorlar. İşte öğrenciler için en iyi dizüstü bilgisayar tavsiyeleri…

Huawei Matebook D15

8 GB RAM ve 512 GB SSD özelliklerine sahip cihaz, şık tasarımı ile dikkat çekiyor. AMD Ryzen 5 işlemciye sahip olan cihazın aynı zamanda iyi satış rakamlarına ulaştığını da belirtmek gerekiyor. Ayrıca dahili ekran kartı olarak AMD Radeon R5 teknolojisi de dizüstü bilgisayarda yer verilen özelliklerden biridir.

MSI Crosshair 17 B12UGZ-298Xtr

  1. nesil Intel Core i7 işlemcinin yer aldığı MSI, öğrenciler için en iyi dizüstü bilgisayar listesinde yer alıyor. 1 TB SSD ve 16 GB RAM özelliklerine sahip cihazın ekran kartı ise 8 GB Nvidia GeForce RTX 3070 teknolojisine sahiptir.

Asus Vicobook X571LI-BQ377A3

  1. Nesil Intel Core i7 işlemcisi bulunan bilgisayar, fiyat performans bakımından en iyi dizüstü bilgisayarlardan birisi olarak öne çıkıyor. Cihazda 512 GB SSD ve 16 GB RAM bulunuyor. Ekran kartı olarak da bilgisayarda 4 GB Nvidia GeForce GTX 1650 Ti kullanılmış.

Lenovo Legion 5

RAM alanı ve ekran kartı özellikleriyle dikkatleri çeken Lenovo Legion 5, öğrenciler için tavsiye edilen bilgisayarlar arasında bulunuyor. Yeni nesil işlemcisiyle iyi bir performans sergiliyor. Bilgisayarda Intel Core i7 11. Nesil işlemci bulunuyor. 16 GB RAM alanına 512 GB SSD eşlik ediyor. Ekran kartı olarak da 6 GB RTX 3060 teknolojisi dikkat çekiyor.

MSI KATANA GF76 11UG-478XTR

KATANA hem ekran kartı hem de RAM özellikleriyle performansı yüksek bir profil sergiliyor. Nvidia GeForce RTX 3070 8 GB ekran kartı bulunan KATANA, tasarımsal açıdan da beğeni toplayan bilgisayarlardan biridir.

Apple Macbook Air M2

Apple ürünlerine meraklı olanlar için Macbook Air M2, öğrenciler için en iyi dizüstü bilgisayarlar arasındaki tavsiyelerimizden biridir. M1 7 çekirdekli ekran kartı ile tatminkar bir performans sunan bilgisayar 256 SSD ve 8 GB RAM alanlarına sahiptir.

ETİKETLER: , , ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.