Microsoft Office Nasıl Ücretsiz Kullanılır?

Microsoft Office Nasıl Ücretsiz Kullanılır?
8 Kasım 2022 14:58 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:12

Microsoft Office nasıl ücretsiz kullanılır? Sorusu hiç şüphesiz ki Microsoft Office paketlerinin yüksek fiyatlarla satılması nedeniyle sıklıkla soruluyor. Biz de meraklıları için bu konuyu mercek altına aldık.

Microsoft Office Nasıl Ücretsiz Kullanılır?

Microsoft Office programlarını ücretsiz kullanmanın çeşitli yöntemleri bulunuyor. Gerek deneme sürümü, gerekse mobil sürüm başta olmak üzere 4 farklı şekillerde ücretsiz kullanım imkanlarından faydalanabilirsiniz. Bu yöntemlerin neler olduğunu tek tek sıralayacak olursak şunları söyleyebiliriz;

Microsoft Office Mobil Sürümü Kullanma

Microsoft Office paketinin mobil sürümünü kullanarak paketlerden kısmen ücretsiz faydalanabilirsiniz. Program bilgisayarlarda genellikle belirli bir ücret karşılığında kullanılırken, mobil cihazlarda ücretsiz kullanma imkanı bulunmaktadır.

Bunun için mobil cihazınıza Microsoft Office mobil uygulamasını indirdikten sonra, e-posta adresiniz ile giriş yapmanız yeterlidir.

Deneme Sürümü Kullanma

Deneme sürümlerinden istifade etmek de Microsoft Office nasıl ücretsiz kullanılır? Sorusuna verilebilecek cevaplar arasında yer alıyor. Bunun için Microsoft Office 365 internet sitesi üzerinden “bir ay ücretsiz deneyin” seçeneğine tıklayın.

Kullanmış olduğunuz e-posta adresini girdikten sonra, deneme sürümünü 1 ay boyunca ücretsiz kullanmaya başlayabilirsiniz. 1 aylık süre dolduktan sonra ise ödeme yapmanız gerekeceği için bilgisayarınıza köklü bir format atmanız gerekebilir.

Microsoft Office Web Sürümünü Kullanmak

Şayet sürekli bir şekilde Microsoft Office paketlerinden birini ücretsiz olarak kullanmak istiyorsanız, web sürümünden istifade edebilirsiniz. Bunun için Microsoft Office 365 sitesine giderek e-posta adresiniz ile giriş yapmanız ve ardından “ücretsiz web office” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Burada tüm özellikleri sınırsız kullanma özelliği bulunmasa da, world ve excel başta olmak üzere ofis yazılımlarının belirli bir kısmını sınırlı şekilde kullanabilirsiniz.

Microsoft Microsoft Office Öğrenci Planından Faydalanma

Programın internet sitesine giriş yaptıktan sonra öğrenci e-posta adresiniz ile sisteme giriş yapmanız gerekiyor. Sonrasında ise “get started” seçeneğine tıklayarak e-posta adresinize gönderilecek olan doğrulama linkini tıklamanız gerekir.

Bu adımları tamamladıktan sonra öğrenci planından ücretsiz olarak yararlanmanız mümkündür. Tüm bunların yanı sıra tavsiye edilmese de bir başka ücretsiz kullanma şekli ise, programın ücretsiz verilen keylerinden birini girerek kullanmaktır. Bu şekilde kullanımının cihazınızda güvenlik açığı oluşturabileceğini de hemen belirtelim.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


  1. excel turkiye dedi ki:

    Güzel paylaşım teşekkür ederim.