Letgo Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Letgo Hesap Silme Nasıl Yapılır?
5 Kasım 2021 11:02 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:36

Letgo hesap silme, ikinci el ürün alışverişini tamamlayan ve bundan sonra ihtiyaç duymayacağını düşünen kullanıcıların uygulamak istediği bir işlemdir. Letgo, evinde veya ofisinde kullanım dışı ürünler bulunduran kişilerin maddi kazanç elde edebilmesine yarayan bir numaralı uygulamadır. İnsanların sahip oldukları az kullanılmış, ikinci el ürünlerin satışını gerçekleştirebilmelerini sağlamaktadır.

Bakıldığında insanların geneli birçok eşyasını kısa bir süre kullandıktan sonra bir kenara atmakta ve bir daha hiç kullanmamaktadır. Bu tarz bir durum sebebiyle kullanılmayan ürünlerin ise satışının gerçekleştirilerek gelir elde edilmesi son derece önemli olmaktadır. Bu şekilde gerçekleştirilen satışlar hem ürünün sahibine bir kazanç sağlamakta hem de ürünü satın alacak kişinin daha az ücret ödeyerek ürüne sahip olmasını sağlamaktadır. Bakıldığında iki taraf için de büyük avantaj sağlayan işlem, Letgo isimli popüler uygulama ile daha kolay bir şekilde gerçekleşebilmektedir. İnsanlar arasındaki ikinci el eşya ticaretini kolaylaştıran Letgo uygulaması belirli bir süre sonra silinmek istenebilmektedir. Böyle bir durumda ise kullanıcılar yalnızca uygulamayı silmekle yetinmemekte Letgo hesap silme işlemini de yapmak istemektedir.

 

Letgo Hesap Silme Nasıl Yapılır? – Mobil Uygulama

İkinci el ürünlerin satışının yapılmasında önemli bir rol üstlenen Letgo uygulaması, kullanıcıların daha rahat işlem yapabilmesi için öncelikli olarak mobil cihazlarda hizmet sağlamaktadır. Mobil cihazlar ile birlikte satışı gerçekleşecek ürünün bulunduğu konum tespit edilebilirken, ürün ticareti için gerekli olan sohbetler sağlanabilmektedir. Bu ve benzeri sebeplerden ötürü mobil uygulamaya büyük önem veren platform, Letgo hesap silme işleminin de mobil uygulama ile yapılabilmesini sağlamaktadır. Letgo mobil uygulamasını kullanarak işlemi gerçekleştirmek için yapılması gerekenler şu şekildedir:

 • Öncelikli olarak güncel bir Letgo uygulamasının mobil cihazınızda yüklü olması gerekmektedir. Bu sebeple cihazınızda bulunan Letgo uygulamasını güncelleyiniz.
 • Ardından Letgo uygulamasını açınız.
 • Silmek istediğiniz hesabın açık olduğundan emin olunuz.
 • Ardından uygulama ana ekranının sol üst kısmında yer alan profil fotoğrafınıza tıklayınız.
 • Açılan profil sayfanızın sağ üst kısmında yer alan ayarlar simgesine tıklayınız.
 • Açılan Ayarlar sayfasını aşağıya kaydırınız. Alt kısımda yer alan “Yardım” seçeneğine tıklayınız.
 • Açılan Yardım sayfasını aşağıya kaydırınız. En alt kısımda yer alan “ Teknik destek ve hata raporu” seçeneğine tıklayınız.
 • Açılan “Bizimle İletişime Geç” menüsünde yer alan “Sana nasıl yardımcı olabiliriz?” bölümünü “Hesabımla ilgili bir sorum var” şeklinde tercih ediniz.
 • Ardından hemen altında açılan kutucuğu “Hesabımı silmek istiyorum” şeklinde tercih ediniz.
 • Ardından “Açıklama” isimli bölüme “Hesabımı siler misiniz?” yazınız ve “Gönder” butonuna tıklayınız.
 • Göndermiş olduğunuz talep kısa bir süre içerisinde incelenecek ve talebiniz doğrultusunda Letgo hesap silme işlemi tamamlanacaktır.

 

Letgo Hesap Silme Nasıl Yapılır? – Web Sitesi

Genel itibariyle kullanım fazlası ürünlerin satışına imkân sağlayan Letgo, sunmuş olduğu hizmetin daha fazla kullanıcıya ulaşabilmesi için mobil uygulamanın yanı sıra web sitesi üzerinden de bazı özelliklerin kullanılmasına izin vermektedir. Bu doğrultuda bakıldığında ürün satışlarını web site üzerinden gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar için Letgo hesap silme işleminin yapılabilmesi de mümkün olmaktadır. Bunun için kullanıcıların izlemesi gereken basit adımlar şu şekildedir:

 • Letgo web sitesine giriş yapınız.
 • Silmek istediğiniz hesaba giriş yapınız.
 • Sağ üst kısımdaki profil fotoğrafınıza tıklayınız.
 • Açılan menüden “Profilim” seçeneğine tıklayınız.
 • Ardından açılan Profil sayfasının sağ üst kısmında yer alan ayarlar simgesine tıklayınız.
 • Açılan “Ayarlar” sayfasından “Bilgilerin” kısmına tıklayınız.
 • Açılan sayfada yer alan “Hesabı sil” seçeneğine tıklayınız.
 • Ardından sunulan uyarı metnini okuduktan sonra “Hesabı Sil” butonuna tıklayarak Letgo hesap silme işlemini tamamlayınız.

Letgo hesap silme işlemlerinde kullanıcılarını düşünerek bir politika belirlemiştir. Kullanıcıların birçoğu aldığı kararlardan kısa süre sonra pişman olabilmektedir. Gerçekleştirilen işlem sonrasında yaşanan pişmanlıklar hesap verilerinin geri alınabilmesine çare olmamaktadır. Letgo, kullanıcılarının böyle bir durumla karşılaşmaması adına bir pişmanlık süresi tanımlamaktadır. Tanımlanan süre 30 gün ile sınırlıdır. 30 gün içerisinde pişmanlık yaşayan ve hesabını yeniden kullanmak isteyen kullanıcılar için hiçbir işlem gerekmeksizin hesaba yeniden erişebilmek mümkündür. Tanımlanan 30 günlük süre içerisinde hesabına yeniden giriş yapmayan kullanıcıların ise tüm verileri silinmekte ve bir daha geri getirilebilmesi mümkün olmamaktadır. Gerçekleştirilecek olan satış işlemlerinde önceki satışların önemli bir referans olması sebebiyle hesabın silinmemesi, kaldığı yerden devam etmesi son derece önemli bir konudur. Bu sebeple gerçekleştirilecek olan Letgo hesap silme işlemi öncesinde kesin bir karar alınmış olması gerekmektedir.

ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.