TikTok Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

TikTok Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?
25 Temmuz 2023 09:26 | Son Güncellenme: 29 Temmuz 2023 17:26

Tiktok hesap gizleme nasıl yapılır? Sorusu Tiktok’un uluslararası en fazla kullanılan sosyal medya sitelerinden olması ile artış gösteren konulardandır. Peki Tiktok hesap gizleme nasıl yapılır?

Günümüzde birçok mecrada eğlence uygulaması vardır. Kullanıcıların bu uygulamalar doğrultusunda hem paylaşım yapıp hem eğlenmesini sağlanmaktadır. TikTok uygulaması ise kullanıcıların eğlenceli videolar üretebildiği ve bunu insanlarla paylaşabildiği aynı zamanda da canlı yayın gerçekleştirebildiği bir eğlence uygulamasıdır. Kullanıcılar kendilerine tanımlı hesabı açık ya da gizli kullanabilmektedir. Gizlilik ayarı daha sonradan da değiştirilebilmektedir. Hesabını açık unutup gizlemek isteyen kullanıcıların TikTok gizlilik ayarları üzerinden TikTok hesap gizleme nasıl yapılır? araması yaptığı bilinmektedir.

TikTok Hesap Gizleme/TikTok Gizlilik Ayarları

Hesap üzerinden yapılan paylaşımların herkese açık ya da belirli kişilerin takip edebilmesini sağlayan gizlilik ayarı güvenlik ve gizlilik açısından oldukça önemli olmaktadır. Kullanıcılar günlük veya kullanım sıklığına göre yaptığı video paylaşımlarını bazı durumlarda herkesin görmesini istememektedir Bu durumda da devreye TikTok hesap gizleme işlemi girmektedir.

Kullanıcılar kendilerini takip etmeyen veya takip etmesini istemediği kullanıcılardan paylaşımlarını gizleyebilmektedir. Bu da uygulamanın daha güvenilir olmasını ve kullanıcıların daha rahat paylaşımlar yapmasını sağlamaktadır.

TikTok Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

  • Android, IOS gibi telefonlardan kullanılan TikTok uygulaması açılır.
  • Daha sonra profil simgesine girilir.
  • Sağ üstte bulunan üç noktaya dokunulur.
  • “Privacy and Safety” seçeneğinden “Private Account” etkinleştirilir.

Ya da;

  • Kullanıcı TikTok hesabına giriş yapılarak profil kısmı açılır.
  • Ayarlar sekmesi bulunur ve girilir.
  • Gizlilik ayarları sekmesi açılır.
  • Gizlilik ayarları bölümü açıldıktan sonra “Diğerlerinin Beni Bulmasına İzin Ver” seçilir.
  • Bu seçenek ile farklı kullanıcıların, kullanılan hesabı bulmak, takip etmek gibi izinleri verilmekte veya alınmaktadır.
  • İzin ver seçeneği onaylandığı takdirde farklı kullanıcılar hesabı bulmakta, onaylanmadığı takdirde ise hesap gizli ve yalnızca takipte olan takipçilere açık olacak şekilde olmaktadır.

Özel Hesap seçeneği ile de hangi kullanıcıların paylaşımları izleyip izleyemeyeceğini seçmeye yardımcı olmaktadır. Her türlü gizlilik ayarının yapılıp, kontrolünün sağlanabildiği gizlilik ayarları bölümünde pek çok gizlilik ayarı yapılıp değiştirilebilmektedir. İstenilen kişilerin görebileceği ve takip edebileceği bu hesap gizliliği kullanıcıların eğlencelerini daha rahat ve görmesini, takip etmesini istediği kişiler ile yaşamasını sağlamaktadır.

 

 

 

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.