Instagram’da Hesap Engelleme Nasıl Yapılır?

Instagram’da Hesap Engelleme Nasıl Yapılır?
5 Mart 2022 11:45 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:08

Instagram en çok kullanılan uygulamalardan biridir. Öyle ki hayatımızın her anında mutlaka Instagram paylaşım sağlarız. Ancak Instagram uygulamasının daha güvenli hale getirebilmek adına bazı kullanıcıların engellenmesi oldukça rahatlatıcıdır. Instagram’da hesap engelleme nasıl yapılır birçok kullanıcı tarafından merak edilmektedir. Hesap engellemesi oldukça basit bir şekilde yapılabilmektedir. Engellenen hesaplar hiçbir şekilde kullanıcılarla etkileşime giremez. Genel olarak takip onayı vermediğiniz biri gönderilerinizi ve hikayelerinizi göremez. Engellediğiniz kullanıcılar ise size mesaj isteği gönderemeyeceği gibi aramalarda sizin profilinizi inceleyemez. Engelleme sebebi çok masumane olabileceği gibi kişiyi zorlayıcıda, rahatsız edici nitelikte olabilmektedir. Taciz, dolandırıcılık gibi durumlarda hesapların engellenmesi oldukça doğru bir yaklaşımdır.

 

Instagram Hesap Engellemesi

Bazı kullanıcılarla iletişimizi kesmek için engellemek oldukça sağlıklı olacaktır. Instagram’da hesap engelleme nasıl yapılır bilindiği takdirde sosyal ağ kullanımı çok rahat sağlanabilecektir. Sonucunda görmek istediklerimiz olduğu gibi görmek istemediğimiz kişilerde sosyal ağın bir parçasıdır. Bu sebeple engelleme butonu ile Instagram hesap engellemesi yapılabilmektedir. Elbette ki zaman içerisinde engellediğiniz hesapların engelini kaldırmakta mümkündür. Ancak öncelikle engelleme nasıl yapılır bunu bilmek oldukça önemlidir.

 

  • Instagram kullanıcı engellemek oldukça kolaydır.
  • Instagram’da birini engellemek için kişinin profilini tıklamanız yeterli olacaktır.
  • Engelleme yapacağınız kullanıcıyı takip etmenize gerek yoktur.
  • Kullanıcı profilinde sağ üst köşede üç nokta bulunmaktadır.
  • Engellemek istediğiniz kullanıcının profilindeki üç noktayı basın.
  • Açılan pencerede pek çok seçenek göreceksiniz.
  • Engellemek istediğinin kullanıcıyı açılan pencerenin ikinci butonunda bulunan engelle kısmı ile tamamen bloke edebilirsiniz.

Instagram’da Kullanıcı Hesapları Nasıl Engellenir

Instagram üzerinden kullanıcı engellemek çok basittir. Instagram’da hesap engelleme nasıl yapılır öğrendikten sonra oldukça rahat etmek mümkündür. Sonuç itibari ile genel çevremiz dışında farklı içerikte Instagram hesaplarını takip edebilmek mümkündür. Burada birçok kişi etkileşime girerek yorum yapma ve mesaj gönderme ayrıcalığına sahiptir. Bu gibi durumlardan en kestirme yok engelleme yapmaktır. Bu şekilde çok daha rahat bir şekilde sosyal medya kullanımı sağlamak mümkündür.

Engelleme kaldırmak içinde profil kısmından üç noktaya basmak ve engeli kaldır demeniz yeterli olacaktır. Ayarlar kısmından da engel kaldırma yapılabilmektedir. Engellemek istediğiniz kişileri belirledikten sonra profillerine girerek engelle tuşundan rahatça engelleyebilirsiniz. Eğer engellediğiniz kişiler tanıdığınız biri ise o an için engelleme yaptığınızı anlamasa da zaman içinde mutlaka anlayacaktır. Engellediğiniz kişiler sizi Instagram arama çubuğunda sizi aradığında hesabınız çıkmaz. Bu sayede engellenmiş olabileceğini anlar. Instagram’da hesap engelleme nasıl yapılır bilinmesi sosyal medyanın negatif yanlarından sizi koruyacaktır. Bazen sinirle birini engelleme ihtiyacı duyabiliriz. Bu zamanlarda tartışmanın büyümemesi adına engelleme yapmak oldukça sağlıklı

olacaktır. Engelleme yapılan hesapların engel kaldırma şansı olduğundan geçici süre ile de engelleme yapılabilmektedir. Herkesin engelleme nedeni farklıdır ancak gereksiz ve çocukça engellemeler yapmak ilişkilerin dengesini olumsuz yönde etkilemektedir.

 

ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.