IGTV Kanal Oluşturma, Video Yükleme Nasıl Yapılır?

IGTV Kanal Oluşturma, Video Yükleme Nasıl Yapılır?
5 Temmuz 2022 14:52 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:46

IGTV kanal oluşturma işlemi için öncelikle IGTV uygulamasına giriş yapmak gerekir. IGTV uygulamasına giriş sağladığınızda karşınıza hesap oluşturma ekranı çıkar. Bu ekran üzerindeki boşluğa Instagram hesabınıza ilişkin kullanıcı adını girerek devam et butonuna tıklayabilirsiniz. Diğer yandan ekrandaki hesap değiştir butonuna tıklayıp, yeni bir hesap seçerek, devam et komutuna onay verebilirsiniz. Her iki adım sonunda da uygulama ana sayfasına giriş sağlarsınız. Kanalı açmak için ulaştığınız uygulama ana sayfasının ayarlar sekmesine tıklayıp, kanal oluştur komutuna onay vermek yeterlidir.

IGTV Kanalına Video Yükleme Nasıl Yapılır?

IGTV kanalına video yüklemek için ana başlık altında sunduğumuz IGTV kanal oluşturma adımları izleyerek öncelikle kanalınızı açmanız gerekir. Ardından uygulama ana sayfasının sağ köşesinde buluna ikona tıklayıp, kanalınıza erişim sağlayabilirsiniz. Kanal ekranın alt bölümünde yer alan “video yükle” komutuna tıklayıp, telefon galerinizden seçeceğiniz bir videoyu paylaşabilirsiniz.

Ek olarak Instagram gönderilerinin paylaşımında izlenen adımlara benzer şekilde, kanal ekranın sol üst köşesinden telefon galerinize, Whatsap videolarınıza erişmeniz mümkündür.  Kanala eklemek istediğiniz videoyu tercih ettikten sonra videonuza başlık veya açıklama ekleyerek de yayını başlatabilirsiniz.

IGTV Video Yüklemede Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

IGTV’ye video yüklerken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar bulunur. Örneğin IGTV dikey videoları destekleyen bir uygulamadır. Bu yüzden yatay olarak çektiğiniz videoları kanalınızda yayınlayabilirsiniz ancak videolar yan olarak görüntülenir. Otomatik bir düzeltme uygulama tarafından yapılmaz. IGTV kanal oluşturma işlemi ardından, sadece daha önce çekip galerinize yüklediğiniz videoları kanalda yayınlayabilirsiniz. IGTV’nin anlık video çekme ve paylaşma niteliği bulunmaz.

 

ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.