Instagram’a Yapay Zeka ile Yorum Yapma Özelliği Geliyor!

Instagram’a Yapay Zeka ile Yorum Yapma Özelliği Geliyor!
17 Haziran 2023 11:05

Instagram, sürekli olarak kullanıcılar için yeni özellikler sunarak dünyanın en büyük dijital sosyal medya platformu olma konumunu güçlendiriyor. Son zamanlarda, yapay zeka destekli sohbet robotuyla ilgili haberler gündeme gelmişken, şimdi de yorumlar bölümüne yapay zeka entegrasyonu yapılacağı ortaya çıktı. İşte bu yeni gelişme hakkında ayrıntılar…

Instagram’da Yorumlar Bölümüne Yapay Zeka Desteği Geliyor!

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte yapay zeka, son yıllarda büyük bir yükseliş yaşadı. Kullanılan yazılımlardan web sitelerine ve birçok sosyal medya platformuna kadar yaygınlaşan yapay zeka, şimdi de Instagram’a geliyor. Platform, son haftalarda bu konuda yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Yazılım geliştiricisi Alessandro Paluzzi, bugün Twitter hesabında paylaştığı ekran görüntüsüyle Instagram’ın yorumlar bölümüne gelecek yeni yapay zeka özelliğini duyurdu. Ekran görüntüsüne baktığımızda, metin kutusundaki profil fotoğrafının yerini yapay zekayı simgeleyen bir düğmenin aldığını görebiliyoruz.

Paluzzi’nin ifadesine göre bu düğmeye tıklandığında yapay zeka, sizin adınıza bir yorum yazıyor. Siz de isterseniz bu yazılan yorumu kabul edip gönderebiliyorsunuz. Ancak yapay zekanın yorumu nasıl oluşturduğu tam olarak bilinmiyor. Çünkü yorumu oluşturmadan önce paylaşımın konusunu anlaması gerekiyor. Bu konuda bilgi eksikliği bulunuyor. Paylaşımın içeriğini kendisi mi analiz edip anlayacak yoksa biz mi ona söyleyeceğiz, bu konuda kesin bir bilgi bulunmuyor.

ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.