Star Wars Battlefront II Yüzünden Epic Sunucuları Çöktü!

Star Wars Battlefront II Yüzünden Epic Sunucuları Çöktü!
17.01.2021
ABONE OL

Epic Games bildiğiniz üzere her hafta bir oyunu ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunmakta. Bu hafta Epic Games’in dağıttığı ücretsiz oyun Star Wars Battlefront II, oldukça büyük bir ilgi ile karşı karşıya. Oyunun ücretsiz bir şekilde sunulmasıyla birlikte Epic Games sunucuları çökmeye başladı. EA tarafından her ne kadar sorunun tamamen çözüldüğü aktarılsa bile bazı kişiler sorunun halen devam ettiğini ifade etmekte.

Epic Games Star Wars Battlefront II Ücretsiz Yapınca Sunucuları Çöktü

Geçtiğimiz Perşembe gününden beridir mağazada ücretsiz bir şekilde yer alan  Star Wars Battlefront II’nin oldukça büyük bir ilgi ile karşı karşıya kalması EA ve Epic Games çalışanları ve yöneticilerinin yüzünü güldürdü. Fakat oldukça yoğun bir ilgi olması nedeniyle sunucu dayanamadı ve çöktü. Tek oyunculu  modların yanı sıra diğer modlara girmekte sorun yaşayan kulllanıcılar 623, 918 ve 721 hata kodları ile karşı karşıya geldiler. Ayrıca EA suncularına bağlanmak oldukça zor bir hale geldi.

Konu hakkında sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan dev şirket  EA,  sorunu çözmek için büyük bir çaba harcadıklarını belirtti. Firma ayrıca  oyunun ücretsiz olmasıyla birlikte gelen büyük oyuncu kitlesinden oldukça memnun olduklarını ve kısa zaman içerisinde sunucularını iyice büyüteceklerini açıkladı. Bu açıklamanın ardından 1 gün geçtikten sonra şirket yeni bir açıklama yaparak, “Sizleri etkileyen sorunu çözdüğümüzü belirmekten memnuniyet duyarız. Tüm yeni gelen oyuncularımıza  hoşgeldin diyor ve sabırları için teşekkür ediyoruz. ” ifadelerine yer verdi.

Her ne kadar firma bu açıklamayı yapsa bile bazı oyuncular halen aynı sorunun yaşadığını  dile getiriyor. Bu da şu anlama geliyor sorun tam anlamıyla çözülmüş değil.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.