Instagram Bana Sor Nedir? Nasıl Kullanılır?

Instagram Bana Sor Nedir? Nasıl Kullanılır?
5 Eylül 2023 16:50 | Son Güncellenme: 20 Eylül 2023 23:06

Pandeminin başlamasından itibaren kullanımı bir hayli artan Instagram yepyeni özelliğini kullanıcılarına sundu. Bana Sor olarak özelliğin adı veren Instagram, hikayeler üzerinden takipçileriniz ile iletişim kurabilmenize olanak sağlıyor. Söz konusu olan bu özelliğin nasıl kullanıldığı Instagram kullanıcıları arasında en büyük merak konusu. Bugünkü yazımızda Instagram’ın hikayeler için geliştirdiği Bana Sor nasıl kullanılır a adım adım erişebilmenizi sağlayacağız.

 

Geçtiğimiz aylarda Instagram üzerinde uzun videolar yayınlayabilmenizi sağlayacak IGTV özelliğini duyurulmasının ardından en çok kullanılan bir diğer özelliği, Bana Sor u kullanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. Adım: İlk olarak akıllı telefonunuzun ana ekranında yer alan Instagram uygulamasına giriş yapınız.
  2. Adım: Instagram ana sayfasında yer alan hikayeler bölümüne giriş yapınız. Bu kısımı uygulamanın ana sayfasının üst köşesinde rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
  3. Adım: Üst kısımdaki araçlar menüsünde yer alan çıkartmalar butonuna tıklayınız.
  4. Adım: Karşınıza çıkan açılır sayfa sekmesinde yer alan Sorular başlığı bulunan simgenin üzerine tıklayınız.
  5. Adım: Karşınıza çıkan Bana Sor kısmının alt kısmında yer alan metin kutusuna, takipçilerinize sormak istediğiniz soruları kolay bir şekilde sorabilirsiniz.
  6. Adım: Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra Devam veya İleri seçeceğine tıklayarak Instagram ın yepyeni özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Yukarıdaki adımları başarıyla tamamladıktan sonra bu özelliği takipçileriniz ile deneyimleyebilirsiniz. Bununla beraber, bu özelliği daha iyi bir şekilde kullanmak için ve sorularınızı daha ilgi çekici bir hale getirmek istiyorsanız birbirinden keyifli animasyonlar ve çıkartmalar ekleyebilirsiniz.

 

Instagram tarafından geçtiğimiz günlerde duyurulan Bana Sor özelliği, özellikle fenomenler ve küçük-büyük fark etmeksizin işletmeciler arasında oldukça popüler bir seviyeye gelmiştir. Eğer siz de bu özelliği deneyerek takipçileriniz ile yepyeni bir deneyim yaşamak istiyorsanız, yukarıdaki adımları takip ederek Instagram Bana Sor nasıl kullanılır sorusuna yanıt bulabilirsiniz.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.