Instagram Hikayeleri Masaüstü Tasarımı Değişiyor

Instagram Hikayeleri Masaüstü Tasarımı Değişiyor
5 Ocak 2021 13:55 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:14

Her zaman yeni bir özelliği daha kullanıcılarına sunan Instagram yeni bir özelliğiyle gündeme geldi. Instagram masa üstünde ki Hikayelerinin görünümünü değiştiriyor.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarının içinde bulunan Instagram geçtiğimiz ayda kullanıcılarının dikkatini çeken yeni bir özellik daha eklemişti. Reels üzerinden alışveriş yapma özelliğini tüm dünyaya duyurmuştu. MAC Cosmetics, Revolve, Song of Style by Aimee Song, Rare Beauty ve NBA gibi markalar Reels’da alışveriş özelliğini kullanıma sunmuştu.

Önümüzde ki günlerde Instagram hikâyeleri masa üstünde de yeni bir tasarıma kavuşacak. Mobil uygulama üzerinde pek çok farklı özelliği bulunan web sürümede bu özellikleri getiren Instagram şimdi de Web de yeni bir tasarımı test etmeye başladı.

Instagram’a hikayelerine gelecek olan yeni tasarımı ilgili hikaye ortada ana içerik olarak kalmaya devam ederken hikayenin sağında ve solunda önceki ve sonraki hikayeleri de görebileceksiniz.

İnstagram Hikayeleri Web Sürümde Tam Ekran Kullanılacak

Instagram mobil sürümünde hikayeler dikey bir şekilde tam ekranı kapsarken web sürümünde yatay bir şekilde görüntülendiğinden ekranın tam ekran olmuyor ve kenarlarda boşluklar kalıyordu. Instagram’ın yeni Hikayeler tasarımında ekranının tam ekran olmayıp kenarlarında kalan boşlukları da değerlendirmeye alması olumlu bir çalışma olarak kabul edilir.

Instagram’ın web sürümü geliştirdiği yeni Hikayeler tasarımı haberimizin başında da belirttiğimiz gibi şuan için test aşamasında ve sınırlı bir kullanıcı kitlesine sunulmuş durumda şuan. Geliştirilen tasarımda olumlu sonuçlar elde edildiği taktirde tüm kullanıcıların erişimine açılacaktır.

ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.