YouTube MP3 Dönüştürme Nasıl Yapılır?

YouTube MP3 Dönüştürme Nasıl Yapılır?
11 Kasım 2022 09:36 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:47

YouTube MP3 dönüştürme sayesinde dünyanın en büyük video paylaşım platformunda yayınlanan tüm video içeriklerindeki sesleri, cihazınıza MP3 formatında indirebilirsiniz. Hatta bazı yöntemler, farklı ses formatlarında da sesleri almaya imkân tanıyorlar.

YouTube MP3 Dönüştürme İşlemi Nasıl Yapılır?

Videolardaki sesleri MP3 formatına dönüştürmek için önemli teknik bilgilere sahip olmanız gerekmiyor. Bunun için çeşitli programlar ve özellikle de çevrimiçi siteler, basit arayüzleri ile kullanıcılarına hizmet veriyorlar. Çevrimiçi YouTube MP3 dönüştürücü siteler ile bu işlemi kolaylıkla yapabilir, videoları saniyeler içerisinde sese dönüştürebilirsiniz. Bunun için uygulamanız gereken basit adımları ve hangi siteleri kullanabileceğinizi sizlerle paylaştık.

  • YouTube üzerinden sese dönüştürmek istediğiniz videonun linkini kopyalayın. Bunu video üzerine sağ tıklayarak “bağlantı adresini kopyala” şeklinde de yapabilir, adres çubuğundaki video adresini kopyalayarak da yapabilirsiniz.
  • Daha sonra yazımızın devamında bulunan YouTube MP3 dönüştürücü siteler arasında seçim yapıp, herhangi birine giriş yapın.
  • Bu siteler tasarım olarak birbirinden farklı olsa da, işleyişleri aynıdır. Sitenin başında ya da ortasında bulunan kutucuğa kopyaladığınız videonun bağlantı adresini yapıştırın.
  • Ardından “Dönüştür”, “MP3 dönüştür” veya benzer şekillerde isimlendirilen butona tıklayın.
  • Size farklı ses dosyası seçenekleri de sunulabilir. Tercihinize göre bunlara da tıklayabilirsiniz.
  • Dönüştürme işlemi ortalama 30 saniye ile 1 dakika arasında sürebilir. MP3’e dönüştürme tamamlandıktan sonra, “Download” yazan butona tıklayarak, dönüştürdüğünüz ses dosyasını sorunsuzca bilgisayarınıza veya akıllı cihazlarınıza indirebilirsiniz.

YouTube MP3 Dönüştürme Programları ve Siteleri

Videoları MP3 formatında sese dönüştürebilmek için kullanabileceğiniz birkaç platformu da aşağıya bırakalım. Bu programların web sitesinden çevrimiçi olarak da aynı işlemleri yapabilirsiniz.

YouTube Music Downloader

MP3 formatı dışında farklı ses formatlarını da desteklemektedir. Ücretsiz kullanacağınız YouTube Music Downloader program veya web sitesi üzerinden çevrimiçi olarak kullanılabilir. Belirli bir deneme sürümü ücretsiz olsa da web sitesi üzerinden kullanmanız tüm işlemleri ücretsiz yapmanızı sağlar.

YouTube MP3 Çevirici

İster program olarak isterseniz web sitesi üzerinden işlem yapabileceğiniz bir YouTube MP3 dönüştürme platformudur.  Dönüştürmek istediğiniz video bağlantısını programın ilgili yerine kopyalayıp, yukarıda bahsedilen basit işlemleri yapmanız yeterli olacaktır.

Free YouTube MP3 Dönüştürücü

Adından da anlaşıldığı üzere ücretsiz bir uygulamadır. Programın kolay kullanıma sahip olması, giriş seviyesindeki internet kullanıcılarına da kolaylık tanımaktadır. Ayrıca sadece MP3 değil farklı birçok ses formatını da destekleyen platform, Türkçe dil desteği de sunduğu için ülkemizdeki internet kullanıcılarının tercihleri arasındadır.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.