Volkswagen Araçlarda ChatGPT Dönemi Başladı!

Volkswagen, ChatGPT ile güçlendirilmiş yeni araçlarını tanıttı; sürücüler artık daha akıllı bir iletişim kurabilecek. İşte detaylar:

Volkswagen Araçlarda ChatGPT Dönemi Başladı!
24 Haziran 2024 15:51 | Son Güncellenme: 25 Haziran 2024 23:13

Volkswagen, sürücü iletişimini kökten değiştiren bir yeniliğe imza attı: Artık ID. ailesi ve popüler modellerde ChatGPT entegrasyonu mevcut! Bu entegrasyon, sürücülerin araçlarıyla daha doğal ve etkili bir şekilde iletişim kurmalarını sağlayarak, sürüş deneyimini üst düzeye taşıyor.

Volkswagen, elektrikli ID. serisi başta olmak üzere, yeni Golf, Tiguan ve Passat modellerinde ChatGPT teknolojisini sunmaya başladı. Bu entegrasyon, sürücülerin sesli komutlarla araç içi bilgi-eğlence, navigasyon ve klima kontrol sistemlerini daha etkin kullanmalarını sağlıyor. Artık kullanıcılar, turistik yerler, spor müsabakaları veya matematik problemleri hakkında bilgi alabilirken, bu bilgileri sesli komutlarla kolayca erişebilir hale geliyorlar.

Mevcut Volkswagen modellerinde sesli komutlarla yönetilebilen sistemlere ek olarak, ChatGPT entegrasyonu şu yenilikleri beraberinde getiriyor:

  • Turistik yerler hakkında detaylı bilgi alma
  • Geçmiş futbol maçlarının sonuçlarını ve detaylarını öğrenme
  • Matematik problemlerini çözme

Bu özellikler, sürüş deneyimini sadece bir yerden bir yere gitmekten çıkarıp, interaktif bir bilgi yolculuğuna dönüştürüyor.

Volkswagen Araçlarda ChatGPT Nasıl Kullanılacak?

Volkswagen müşterileri, ChatGPT’ye erişmek için:

  1. Mevcut VW Connect veya VW Connect Plus hesaplarını kullanacaklar
  2. IDA sesli asistanını “Hello IDA” diyerek veya direksiyondaki düğmeye basarak aktive edecekler
  3. Ek bir uygulama veya hesap oluşturmaya gerek kalmayacak

Önemli Not: ChatGPT, araç verilerine erişim sağlamıyor ve tüm sorular ile yanıtlar anında siliniyor, böylece kullanıcı gizliliği en üst düzeyde korunuyor.

Volkswagen’in ChatGPT entegrasyonu, sürücülerin araçlarıyla etkileşimini yeni bir boyuta taşıyor. Bu teknoloji, sürüş güvenliğini ve bilgi erişimini artırarak, kullanıcılara kesintisiz bir deneyim sunuyor. Volkswagen, bu yenilikçi adımıyla otomotiv sektöründe nasıl bir lider olabileceğini bir kez daha kanıtlamış oldu.

ETİKETLER: ,
Merhaba, ben Mert Yılmaz. Bilgisayar mühendisiyim ve teknoloji benim tutkum. 10 yıldır bu sektördeyim ve BTnet.com.tr'de yazarlık yapıyorum. Özellikle yapay zeka ve siber güvenlik konularına meraklıyım.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.