Twitter Sesli Sohbet Özelliği Spaces’ı Duyurdu! Peki, Spaces Nasıl Çalışacak?

Twitter Sesli Sohbet Özelliği Spaces’ı Duyurdu! Peki, Spaces Nasıl Çalışacak?
18 Aralık 2020 15:58 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:46

Bir kaç hafta önce yayınlamış olduğu Fleets özelliği ile diğer platformlarda yer alan hikayeler özelliğini getiren dev şirket, yeni bir özellik üstünde yoğun bir şekilde çalıştıklarını açıkladı. Sadece çok kısıtlı kişilerle test edilen bu özellik, kullanıcıların sesli bir şekilde sohbet etmesine olanak sağlıyor. İşte, Twitter sesli sohbet özelliği…

Twitter Sesli Sohbet Özelliği Yakında Geliyor!

Twitter, kullanıcıların  sesli bir şekilde görüşmelerine olanak sağlayan bu özelliğine ‘Spaces’ ismini verdi. Bu özellik için bir de resmi bir Twitter hesabı açan şirket, “bazen 280 karakterin  yeterli olmadığını” ifade ediyor. Twitter henüz bir kaç paylaşımda bulunduğu bu hesap üzerinden, özellik hakkındaki detayları paylaşacağını açıkladı.  Peki Twitter sesli sohbet özelliği nasıl çalışacak?

Twitter’in açıklamalarına göre yeni özellik Spaces, sadece iki kullanıcı ya da bir grup tarafından kullanılabilecek. Yani yeni bu özellikle beraber başka biriyle veya grupla sesli görüşme yapabileceksiniz. Kullanıcıların bu özellik üstünde tam bir hakimiyeti olacağını belirten şirket, hangi kullanıcının konuşabileceğine bile karar verebiliyor. Ayrıca Spaces’te raporlama ve engelleme gibi özelliklerde söz konusu olacak.

Spaces hakkında gelen diğer bilgilere göre, bu özelliği kullanan kişilerin benzersiz bağlantılar oluşturacak. Yani sohbet için bir oda açan kişi, oluşturacağı benzersiz bağlantıyla, sadece istemiş olduğu kullanıcıları bu odaya davet edebilecek. Ayrıca bu bağlantıları da özelleştirme imkanına sahip olacak. Mesela bir bağlantıyla davet ettiğimiz kullanıcı konuşmacı olacak, farklı bir bağlantı ile davet ettiğimiz ise dinleyici olacak. Bu özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman açılacağı ise merak konusu. Şuan bu konuda kesin bir bilgi bulunmuyor.

 

 

ETİKETLER:
Merhabalar ben Mert 21 yaşındayım. Bilgisayar Programcılığı okudum şuan bir şirkette front end uzmanı olarak görev almaktayım. Bunun yanı sıra teknolojiye oldukça meraklıyımdır ve 4 seneden beridir editörlük yapmaktayım.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.