En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi! En İyisi Hangisi?

En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi! En İyisi Hangisi?
14 Temmuz 2023 23:06

En iyi su arıtma cihazı hangisi? Evinizde veya iş yerinizde su arıtma cihazı kullanmak istiyorsanız iyi bir araştırma yaparak kaliteli su arıtma cihazı satın almalısınız. Güvenilir olmayan su arıtma cihazları, suyu yeterli oranda arıtamaz ve sağlığınızı olumsuz etkiler. Sizin için en çok satılan ve en çok tercih edilen en iyi su arıtma cihazlarını araştırdık ve tavsiye listesi oluşturduk. Su arıtma cihazı almadan önce su arıtma cihazı tavsiye listemize göz atarak fikir edinebilir ve hızlı şekilde satın alabilirsiniz.

SıraÜrün AdıEditör Puanı
1DreamWater RO 300 Box10/10
2Nexus-Lonia10/10
3DreamWater RO 150 Black10/9.5
4Vestel Rafine10/9
5Aura İhlas Cebilon Silver10/8.5
6Grohe Blue Home10/8
7Amway Espring10/8
8Bosch RDW035010/7.5
9Arçelik 3140 SFC10/7
10Rainsoft Ultrafiner II10/7

 

1- DreamWater RO 300 Box

dreamwater 300

DreamWater RO 300 Box modeli, suyu güvenilir şekilde arıtır, lezzetli içim sağlar. Canlılar için faydalı olan mineralleri korur. Şık tasarıma sahip DreamWater RO 300 modelinde su tankı, kapalı kutu içerisinde yer alır. Günlük 200 litrelik arıtma kapasitesine sahip ürün, 5 filtreye sahip. Membran filtreli ve Reverse Osmosis teknolojisine sahip olması sebebiyle yüksek güven sağlayan RO 300 modeli 8 litrelik su tankına sahip. Tamamen elektriksiz çalışmaktadır. Pompalı ve pompasız seçenekler ile satın alınabilir. Basınç değerleri ise 2-5 aralığında. NSF onaylı, Water Quality, Gold Seal, Altın Mühür, CE sertifikalarına sahip filtrelerin kullanıldığı su arıtma cihazı, güvenle tercih edebileceğiniz özelliklere sahip. Ürün hem siyah hem de beyaz renk seçeneğiyle satılmaktadır.

Ürün Özellikleri
TipTezgah Altı
Hacim8 L
Garanti Süresi2 Yıl
Genişlik20-25 cm
Yükseklik35-40 cm
Filtre Sayısı5
Derinlik35-40 cm
FonksiyonTers Osmoz Sistem Var
ModelKapalı Kasa

 

DreamWater RO 300 Box Fiyatını Gör

 

2 – Nexus-Lonia

ionia nexus su aritma

Tezgah üstü bir model olan Nexus-Lonia su arıtma cihazı, suyu zararlı bileşenlerden ve serbest radikallerden kusursuz ölçüde ayırır. pH değerini kendiniz seçebilir ve istediğiniz değerleri elde etmenize olanak tanıyor. Toplam 9 farklı kademeye sahip pH seçimi mevcut. Diğer öne çıkan özellikler: Otomoatik temizleme döngüsü, uyarı alarmı, dijital gösterge ekranı, dokunmatik kullanım, filtre sayacı, şık tasarım, kaliteli malzeme, kolay filtre değişimi. Nexus-Lonia için en büyük dezavantaj ise fiyatı. Eğer su arıtma cihazı için yüksek bir bütçe ayırdıysanız tercih edebileceğiniz cihazlar arasında yer alıyor.

Ürün Özellikleri
TipTezgah Üstü
pH Seçimi:9 Farklı Kademe
Uyarı Sistemi:Var
pH Göstergesi:Var
NSF Onayı:Var

 

 

Nexus-Lonia Fiyatını Gör

3 – DreamWater RO 150 Black

dreamwater ro 150DreamWater markasının bir diğer su arıtma cihazı olan RO 150 Black, açık kasa modeldir. 8 litrelik en çok tercih edilen su tankının yanı sıra daha yüksek su kapasitesi isteyenlere özele 20 litrelik su tankı da bulunmaktadır. NSF onaylıdır. Water Quality, Gold Seal, Altın Mühür, CE sertifikalarına sahip filtreleri mevcut. Diğer öne çıkan özellikler: Günlük 200 litre su arıtma, elektriksiz çalışma, pompalı ve pompasız ürün seçeneği, Reverse Osmosis arıtma sistemi, 2-5 arası basınç, ev ve iş yeri kullanımına uygun. Şebeke suyundan gelen suyu kusursuz ölçüde arıtan cihaz, 100 günlük iade garantisi sunuyor. Ayrıca cihaza 10 yıl gibi uzun bir garanti süresi sunuluyor.

Ürün Özellikleri
TipTezgah Altı
Hacim8 L
Garanti Süresi2 Yıl
Genişlik20-25 cm
Yükseklik45-50 cm
Derinlik0-10 cm
FonksiyonTers Osmoz Sistem Var
ModelAçık Kasa

 

DreamWater RO 300 Box Fiyatını Gör

4 – Vestel Rafine

vestel rafineVestel tarafından üretilen yerli su arıtma cihazı olma özelliğiyle dikkat çeken Vestel Rafine, dikkat çeken su arıtma cihazları arasında. Rakiplerine göre en büyük farkı boyutları ve su arıtma kapasitesi. Sadece 5.7 kg ağırlığa sahip olan bu ürün aynı zamanda boyut olarak da oldukça ufak. Su arıtma kapasitesi dakikada 3 litre. membran filtre sistemine sahip cihazın diğer öne çıkan özellikleri: elektriksiz çalışma, 6.5-9.5 pH aralığı, 12 ayda bir filtre değişimi. Ayrıca 3 yollu muslukla birlikte geliyor ve çelik tanka sahip.

Ürün Özellikleri
TipTezgah Altı
pH Aralığı6,5-9,5
Su Tankı Kapasitesi3 Litre
Arıtma KapasitesiDakikada 3 Litre
FiltrasyonReverse Osmosis

Vestel Rafine Fiyatını Gör
 

5 – Aura İhlas Cebilon Silver

ihlas aura cebilon silverAura Cebilon Su Arıtma Cihazı’nın uzun ömürlü olması, şık tasarımı ve kolay kullanımının dışında kullanılan tüm parçalar kaliteli, dayanıklı ve hijyenik malzemelerden üretilmiştir. Reverse osmosis teknolojisi ile temiz, mineral değeri yüksek, sağlıklı suyu, evlerin mutfaklarından içime ya da kullanıma hazır olarak kolayca ulaştırır. Aura Cebilon Su Arıtma Cihazı ile şebeke suyunun sağlıklı, içilebilir suya dönüştürülmesi 5 farklı filtreleme sisteminden geçerek sağlanır. Mineralli Karbon Filtre sayesinde temiz suya musluktan akmadan önce mineral takviyesi yaparak suyu zenginleştirir. pH oranını düzenleyerek, musluk suyunu içme suyuna dönüştürür. 3 Yıl garanti sunulmaktadır.

Ürün Özellikleri
TipTezgah Altı
PompaPompasız
Arıtma Kapasitesi253.7 Litre / Gün
Filtre Sayısı5
Tank Kapasitesi8 Litre

Aura İhlas Cebilon Silver Fiyatını Gör
 

6 – Grohe Blue Home

Grohe Blue HomeŞebeke suyunu arındırarak içme suyu hazırlamasının yanı sıra soda yapma özelliğini de bünyesinde tutan Grohe Blue Home, bu özelliğiyle dikkat çekiyor. Soda yapma özelliğinde dilerseniz sodanın sertliğini de kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Çıkış fonksiyonları da özelleştirilmiş. Şebeke suyu çıkışı, içme suyu çıkışı ve soda çıkışı mevcut. Soğutucu özelliği de bulunan Grohe Blue Home su arıtma cihazı saatte 3 litrelik soğuk su sunuyor. Döner çıkış ucu, 150 derecelik hareket ekseni, spiral bağlantı hortumları, IP21 sertifikası, CE belgesine sahiptir.

Ürün Özellikleri
TipTezgah Altı
Soda ÖzelliğiHafif Sodalı ve Sodalı
Soğuk SuSaatte 3 Litre Soğuk Su
SertifikaCE Belgeli

Grohe Blue Home Fiyatını Gör
 

7 – Amway Espring

Amway Espring Su Aritma SistemiTezgah altı olarak satılan bu ürünün aynı zamanda tezgah üstü olarak kullanılabilecek modeli de mevcuttur. Potansiyel sağlığı etkileyen 100’den fazla kirletici dahil olmak üzere 160’ın üzerinde kirleticiyi etkin bir şekilde azaltır. Buna partiküller (silt, kum, boru tartarı), organik kimyasallar (pestisitler, PCB’ler gibi), inorganik kimyasallar (kurşun, cıva gibi) ve mikrobiyolojik maddeler (bakteri, virüs, protozoa) de dahildir. Musluk suyu ayrıca farmasötik ve veterinerlik ürünleri de içerebilir. Uzatılmış 3 yıl garantiye sahiptir. Espring Su Arıtma Sistemi mekanik filtrelemenin gücünü, emilimi ve ultraviyole ışık inaktivasyonunu ileri düzey elektronik izleme sistemiyle birleştirir.

Ürün Özellikleri
TipTezgah Altı
NSF OnayıVar
PompaPompasız
Filtre Sayısı3
EkranLED

Amway Espring Fiyatını Gör
 

8 – Bosch RDW0350

MCSA039906 DW0350Bosch kalitesiyle üretilmiş olan su arıtma cihazı. Ağır metaller, mikro organizmalar ve organik yapılı kimyasallar gibi zararlı maddeleri filtre eder. Kızılötesi ışınla dezenfekte işlemi yapılarak var olan bakterileri yok eder. 3 farklı dolum kapasitesine sahiptir. 3 Sıcaklık kademesi olup, sıcak, soğuk ve ılık su sunabilme özelliği mevcut. Çocuk emniyet kilidi de unutulmamış. Basınç değerleri 1.4-8.3 bar arası. Ürünün ölçüleri 51 Y x26 G x 44 D. Net ağırlığı ise 18.7 Kg. Mor ötesi (UV) ve geri dönüşümlü ozmos teknolojili 6 katlı filtreye sahiptir.

Ürün Özellikleri
Net Ağırlık18.7 kg (boş olarak)
3 Sıcaklık KademesiIlık 3 l, Soğuk 3 l, Sıcak 1.2 l (89-94 °C)
Bağımsız Aç/Kapa AnahtarıEvet
İşletme Basıncı1.4 Bar – 8.3 Bar

Bosch RDW0350 Fiyatını Gör
 

9 – Arçelik 3140 SFC

Arcelik 3140 SFCListemizde bulunan yerli markalardan bir diğeri de Arçelik 3140 SFC su arıtma cihazı. Suyunuzu 4 ayrı filtreden geçirir ve tüm zararlı maddelerden ayrıştırarak size güvenle içebileceğiniz temiz su sağlar. NSF Sertifikası (National Sanitary Foundation) bir su arıtma cihazında bulunan tüm parçaların insan sağlığına zararsız olduğunun garantisini veren uluslararası bir belgedir. Arçelik su arıtma cihazları NSF sertifikasına sahiptir. Tazgah altı bu üründe çelik tank, 12 litrelik su tankı, 189 litrelik günlük arıtma kapasitesi mevcut. Arçelik, bu ürün için 2 yıl garanti sunuyor.

Ürün Özellikleri
TipTezgah Altı
NSF OnayıVar
Su Arıtma Kapasitesi189 Litre / Gün
PompaPompalı
Filtre Sayısı4

Arçelik 3140 SFC Fiyatını Gör
 

10 – Rainsoft Ultrafiner II

Rainsoft Ultrafiner IIUltrefiner II üç yüksek kalitede ve çok aşamalı filtre kullanarak dizayn edilen su arıtma cihazıdır. Blok karbon ön tortu filtresi, sudaki klor seviyesini düşürür ve 10 mikrona kadar olan partikülleri içme suyunuzdan ayırır. Membran filtresi, kurşun, krom ve bakır gibi istenmeyen inorganik katı maddeleri moleküler düzeye indirir. Post karbon blok tortu filtresi ise çevre ve insan sağlığını tehdit eden zararlı uçucu organik bileşenleri azaltır. Ultrefiner II su arıtma sistemi daha az gelişmiş bir filtreden bile rahatça kayabilecek son derece küçük parçacıkları filtrelemek için ters ozmos teknolojisini kullanır. Sadece Türkiye’de değil yurt dışında da satılan ürünün dezavantajı ise fiyatı.

Ürün Özellikleri
TipTezgah Altı
NSF OnayıVar
Çelik TankVar
Membran FiltreVar
Filtre Sayısı3

Rainsoft Ultrafiner II Fiyatını Gör
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.