Signal Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Signal Hesap Silme Nasıl Yapılır?
22 Şubat 2021 11:07 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:22

Signal hesap silme, farklı sohbet uygulamalarını da deneyimlemek isteyen fakat belirli bir kullanım sonrasında memnun kalmayan kullanıcıların araştırdığı konulardan biridir. Kısa bir süre önce yaşanan WhatsApp gizlilik politikası değişimi kullanıcıların alternatif sohbet uygulamalarına yönelmesine sebep olmuştur. Alternatif olarak kullanılabilecek sohbet uygulamalarının başında da Signal isimli uygulama gelmektedir.

WhatsApp kısa bir süre önce gizlilik politikasında değişim yapacağı ilan etmiştir. Yapılacak olan değişime yönelik olarak kullanıcıların yoğun eleştirisi ve kitlesel olarak tepkisi meydana gelmiştir. Sosyal medya platformları üzerinden örgütlenen ve bu doğrultuda alternatif sohbet uygulamalarına yönelen kullanıcılar, kısa bir süre sonra WhatsApp’ın geri adım atmasını sağlamıştır. Bu süreç içerisinde alternatif uygulamaları deneyimleyen ve WhatsApp’ın geri adım atması sonucunda hesabını kapatmak isteyen kullanıcılar olmuştur. Kısa süreli de olsa farklı bir sohbet uygulaması olan Signal’i deneyimleyen kullanıcılar, alışkanlık yaratan WhatsApp’a geri dönmek adına Signal hesap silme nasıl yapılır şeklinde araştırmalar yapmıştır. Yapılan araştırmaların temel sebebi olarak WhatsApp’a karşı duyulan alışkanlık ön plana çıksa da az sayıda kullanıcı tarafından tercih ediliyor olması da önemli bir etken olmuştur.

 

Signal Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Sosyal medya platformlarından örgütlenen ve WhatsApp’a tepki gösteren kullanıcıların tavsiyesi üzerine Signal uygulamasını kullanmaya başlayan birçok kişi belirli bir süre sonra WhatsApp’a geri dönmüştür. Yaşanan bu geri dönüş sonucunda da Signal hesap silme işlemini gerçekleştirmek istemiştir. İşlemin gerçekleştirilmesi her ne kadar kolay olsa da uygulamanın kullanımı konusunda acemilik yaşayan birçok kullanıcı için zor gibi görünmektedir. Zorluk yaşayan kullanıcıların yapması gerekenler aşağıda belirtilmiştir.

  • Cep telefonunuzdan Signal mobil uygulamasına giriniz.
  • Uygulamanın sağ üst kenarında bulunan üç noktaya dokununuz.
  • Dokunduktan sonra görüntülenen menüden “Ayarlar” isimli seçeneğe dokununuz.
  • Hemen ardından görüntülenen sayfada “Gelişmiş” isimli seçeneğe dokununuz.
  • Açılacak olan sayfadan “Hesabı sil” isimli seçeneğe dokununuz.
  • Ardından telefon numaranızı giriniz ve alt kısımda yer alan “Hesabı sil” isimli butona dokunarak Signal hesap silme işlemini tamamlayınız.

Gerçekleştirmiş olduğunuz işlem öncesinde kesin bir karar verdiğinizden emin olunuz. Uygulamayı kısa süreli olarak kullansanız bile içerisinde bulunan sohbetleri geri getirmeniz mümkün olmayacaktır. Silme işleminin ardından sohbetlerinizin yanı sıra oluşturmuş olduğunuz profile ilişkin bilgiler ve içerikler de silinecektir. Signal hesap silme işlemi kalıcı olduğundan dolayı bir daha geri getirilemeyecektir.

ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.