Snapchat Sohbet Kaydetme Nasıl Yapılır?

Snapchat Sohbet Kaydetme Nasıl Yapılır?
15 Kasım 2022 12:22 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:56

Snapchat sohbet kaydetme nasıl yapılır? Sorusuna cevap arıyorsanız, tüm detayları anlaşılır şekilde paylaştığımız bu yazının devamını okuyabilirsiniz. Uygulamadaki konuşmalarınızı kaydederek istediğiniz zaman bu konuşmalara kolayca ulaşabilmenin rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Snapchat Sohbet Kaydetme Nasıl Yapılır? Yöntemleri Neler?

Bazı konuşmaları kayıt ederek daha sonra ulaşma imkânına sahip olmak önemlidir. Snapchat sohbet kaydetme özelliği kullanılarak en önemli görüşmelerinize istediğiniz zaman kolaylıkla erişim sağlamanız mümkündür. Bunun için aşağıdaki adımları kolaylıkla uygulayabilir ve mesajlarınıza her zaman erişebilirsiniz.

  • İlk önce mesajları kaydetmiş olduğunuz sohbet kutusunu açın.
  • Üst kısımda bulunan arama kutucuğuna kişi veya grup adını yazarak, kayıt altına alacağınız sohbet geçmişini bulun.
  • Burada daha önceden kayıt ettiğiniz mesajlar gri renkte gözükecektir. İlgili alandan kaydetmek istediğiniz mesajları seçerek kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Burada önemli bir hatırlatma yapmak gerekiyor. Mesajları kayıt edebilmek için uygulamanın buna uygun sürümünü kullanıyor olmanız gerekir. Şayet bu özellik uygulamaya gelmeden önceki sürümlerden birini kullanıyorsanız, Snapchat sohbetleri kayıt etme özelliğini kullanmanız mümkün olmayacaktır.

Burada dikkat edilmesi gereken şeylerden birisi ise, mesajı kaydetmeseniz bile size gri renkte görülebilmesidir. Bunun nedeni ise sohbeti başka birinin kaydetmiş olmasıdır.

Snapchat sohbetlerini sadece 24 saatliğine de kaydedebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlemler ise şunlardır;

  • Son sürüm Snapchat yükleyerek uygulamayı açtıktan sonra en alt sol kısımdaki “Sohbet” kısmına tıklayın.
  • Buradan konuşmalarınızı kaydetmek istediğiniz kişiyle yaptığınız sohbet bölümüne gidin.
  • Kişinin sol üst tarafta bulunan profil fotoğrafına tıklayın.
  • Yeni açılacak ekranda arkadaşlarınızın konumu sorulacaktır. Sağ en üstte ilk bulunan üç noktaya tıklandıktan sonra “Sohbetleri Sil” seçeneğine tıklayın.
  • Burada ise “İzlemeden sonra” ve “İzlemeden 24 saat sonra” diye iki farklı seçenek karşınıza çıkar. Burada “İzlemeden 24 saat sonra” seçeneğini tıklayarak, 24 saatliğine Snapchat sohbet kaydetme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bunun dışında mevcut görüşmeye basılı tuttuktan sonra “Diğer” kısmından sohbetlerinizi silme zamanına dair yeni bir ekran çıkar. Bu kısımda sizin için uygun seçeneği tıklayarak kaydetme işlemini yine 24 saatlik olarak belirleyebilirsiniz. Bu basit adımları yaparak Snapchat mesajlarınızı kolaylıkla kaydetme imkânına sahip olabilirsiniz.

ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.