Huawei Watch Buds İncelemesi

Huawei Watch Buds İncelemesi
29 Mart 2023 13:51 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:22

Huawei Watch Buds, görünüşte bir akıllı saat gibi gözükse de, aslında içinde iki adet yüksek kaliteli kulaklık bulunan hibrit bir cihazdır.

Özellikle Huawei Watch serisine benzeyen bir tasarımı var ve 3D kavisli cam yüzeyi ile 710 Clous de Paris desenli düğme yapısı sayesinde oldukça şık görünüyor. Kasa, paslanmaz çelikten yapılmıştır.

Huawei Watch Buds’ın diğer akıllı saatlerden en önemli farkı, saatin alt kısmındaki kapağı açtığınızda ortaya çıkan iki adet mıknatıslı, küçük ve sadece 4 gram ağırlığında kulaklıktır. Bu sayede her an müzik keyfi yaşamanız mümkün hale geliyor.

Kulaklıklar, “Adaptif Tanımlama Teknolojisi” sayesinde istediğiniz kulağa takılabilir ve otomatik olarak sağ ve sol ses kanallarını ayarlayabilir. Kafanızı biraz eğdiğinizde bile kulaklıklar ses kanallarını düzeltebilir. Bu özellik gerçekten hoş bir detaydır.

Kulaklıkların başlığı, kutudan çıkan S ve L boyutlarıyla değiştirilebilir ve en uygun şekli sağlanabilir. Pasif gürültü engelleme ve rahatsızlık vermeyen yapıları da oldukça beğenilen özelliklerdir. Ancak kulaklıkları taktığınızda kontrol etmek için pek yer kalmaz.

Huawei mühendisleri, bu sorunu çözmek adına kulak içi dokunmatik kontrol sistemi geliştirmişlerdir. Kulağınıza dokunarak kulaklığı kontrol edebilirsiniz. İki kere dokunarak şarkıyı durdurup başlatabilir veya aramaları cevaplayabilir, üç kere dokunarak gürültü engelleme sistemini açıp kapatabilir veya ortam sesi moduna alabilirsiniz.

Ses kalitesi açısından, Huawei FreeBuds Pro kadar başarılı olmasa da, güçlü ve tatmin edici bir ses sunar. Bu, FreeBuds ana serisi, SE veya 5i seviyesindeki kulaklıklar gibi hissettirir ve bu da büyük bir avantajdır. Diğerlerine kıyasla çok daha küçük bir alanda bu kadar iyi ses sunması oldukça memnuniyet vericidir.

Huawei Watch Buds’ın kendisine odaklanacak olursak, saat klasik bir Huawei saat deneyimini tam anlamıyla yaşatabiliyor. Şık tasarımlı bu saatte en güncel sağlık izleme sistemi olan Huawei TruSeen 5.0+ ve Huawei TruSleep 3.0 teknolojisi bulunuyor. Bu sayede nabız, uyku, SpO2 ölçümü, stres ve akıllı egzersiz takibi yapabiliyorsunuz.

HarmonyOS 3 işletim sistemine sahip saatle, App Gallery üzerinden uygulama indirebilir ve isterseniz APK kurulumu yapabilirsiniz. Müzik, kamera kontrolü ve hızlı mesajlara cevap verme işlevlerini de gerçekleştirebilirsiniz.

Saatte 2’si 1 arada sistem ve başarılı saat-kulaklık ikilisi büyük bir avantaj sağlıyor. Ancak böyle bir cihazın bazı eksiklikleri de olabiliyor ve bunlar kabul edilebilir düzeyde kalıyor.

Örneğin, saatte IP54 sertifikası bulunmuyor, sadece kulaklıklarda mevcut. Mekanik açma-kapama bölümü olması bu durumun nedeni olabilir. İlerleyen modellerde bu konuda bir gelişme olup olmayacağını bilemeyiz, ama uzun süreli el yıkamalarında kulaklık haznesinin temizlenmesi gerektiği belirtiliyor ve haznede küçük miktarda su gözlemlenebiliyor.

Diğer taraftan, saat 3 günlük pil ömrüne sahip. Diğer marka saat kullananlar “E ne güzel işte, biz 2 gün olunca bile şükrediyoruz.” diyebilir. Ancak Huawei saat kullananlar, 3 günün kısa olduğunu düşünebilir.

Zira Huawei saatlerde iki hafta ve bir hafta süreler oldukça normal iken, burada 3 günlük bir süre mevcut. Ancak, bataryanın büyük kısmının kulaklık için ayrılan alana gittiğini ve dahili bataryanın kulaklık kullanımıyla azaldığını göz önünde bulundurursak, bu durum normal kabul edilebilir.

Son olarak, sağdaki şık kontrol düğmesinin yakınlaştırma veya kaydırma hareketi yapamaması bir eksiklik olarak görülebilir. Çünkü yıllardır farklı Huawei akıllı saatler kullandığım için bu özelliği kullanmaya çok alışmıştım. Şimdilik sadece şık bir menü düğmesi gibi görünen bu kontrol düğmesi, başka bir işleve sahip değilmiş gibi hissettiriyor.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.