iPadOS 17 İle Gelen 5 Özellik Kullanıcıları Heyecanlandırıyor!

iPadOS 17 İle Gelen 5 Özellik Kullanıcıları Heyecanlandırıyor!
4 Temmuz 2023 10:44

iPadOS 17, geçtiğimiz ay WWDC etkinliğinde tanıtıldı. Kullanıcılar yeni 17. sürümü cihazlarında kullanmaya başladıkları süreçte bazıları tam olarak yeni sürüme alışamadıklarını belirtse de genel olarak iPadOS 17’ye yönelik tepkiler olumlu oldu. İşte iPadOS 17 ile birlikte gelen en iyi 5 özelliği sıraladığımız listemiz…

iPadOS 17 ile Gelen En İyi Özellikler Listesi!

1- Sağlık Uygulaması iPadOS 17 ile birlikte iPad’lere tam kapsamlı bir sağlık uygulaması geldi. Bu uygulama, dev iPad ekranları için optimize edildi ve sağlık verilerini iPad üzerinden takip etmek büyük bir kolaylık sağlıyor. Uygulama içindeki grafikler, göstergeler ve tablolar tamamen iPad’ler için özel olarak yeniden tasarlandı.

2- Sahne Yöneticisi Güncellemeleri Stage Manager yani Sahne Yöneticisi, iPadOS 17 ile birlikte yeniden güncellendi ve pencereleri istediğiniz gibi yeniden boyutlandırmanıza, üst üste binen birden çok pencereyi tek bir görünümde görebilmenize, dokunarak uygulamalar arasında geçiş yapmanıza ve çok daha fazlasını yapmanıza olanak tanıyor. Ayrıca Stage Manager, FaceTime ve konferans görüşmeleri sırasında da pencere ayarlamalarına izin veriyor.

3- PDF ve Not Eklemeleri Gelişmiş Otomatik Doldurma, iPad’in bir PDF veya taranmış belgedeki alanları tanımlamasını sağlıyor. Böylece kişi kartlarından adlar, adresler, telefon numaraları, e-posta adresleri ve diğer bilgiler kolayca eklenebiliyor. Yani belgenizi tarattığınızda iPad, sizin kayıtlı olan bilgileri kullanarak boş alanları dolduruyor. Ayrıca iPadOS 17 ile birlikte notlar uygulaması da PDF’ler için geliştirildi ve uygulama daha stabil bir şekilde çalışmaya başladı. Bununla birlikte PDF dosyaları artık Apple Pencil ile tam genişlikte görüntülenebiliyor.

4- Güncellenmiş Kilit Ekranı iOS 16 ile birlikte iPhone’lara gelen kilit ekranı güncellemesini hatırlayabilirsiniz. iPadOS 17 ile birlikte bu özellikler iPad’lere de taşındı. iPadOS 17 kullanıcıları, tarih ve saatin görünümünü seçebilir, iPad için optimize edilmiş farklı duvar kağıtları arasından seçim yapabilir ve odak modlarına bağlı olarak birden çok kilit ekranına sahip olabilir.

5- Widget’lar ve Canlı Etkinlikler Canlı Etkinlikler artık iPad’lerin kilit ekranında destekleniyor. Böylece zamanlayıcıları, yemek siparişlerini, spor maçlarını ve daha fazlasını takip edebiliyorsunuz. Kilit ekranı ve ana ekrandaki widget’lar etkileşimlidir ve bir uygulamayı açmanızı gerektirmez. Doğrudan widget’ları kullanarak ışıkları açabilir, bir şarkıyı çalabilir, bir hatırlatıcıyı tamamlandı olarak işaretleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Bu özellikler, iPadOS 17 ile birlikte kullanıcılara sağlanan yeniliklerin sadece birkaç örneğidir. Yeni sürümü deneyimleyerek, iPad’inizin daha verimli ve kullanıcı dostu bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.