Google, Play Store Arama Sonuçlarında Reklam Göstermeye Başladı

Google, Play Store Arama Sonuçlarında Reklam Göstermeye Başladı
8 Mayıs 2023 01:16 | Son Güncellenme: 8 Mayıs 2023 01:18

Google Play Store, dünya genelinde en çok kullanılan uygulama indirme platformlarından biridir. Kullanıcılar, istedikleri uygulamalar ve oyunlar için arama yaparak kolayca bulabilirler. Ancak son güncellemeyle birlikte Google, Play Store arama sonuçlarında reklam göstermeye başladı.

PLAY STORE ARAMA SONUÇLARINDA SINIRLI SÜRELİ ETKİNLİKLER VE SPONSORLU ÖNERİLER

Google Play’in arama çubuğuna dokunduğunuzda, önceki aramalarınızın yanı sıra sınırlı süreli etkinlik ve sponsorlu öneriler de görüntülenir. Sınırlı süreli etkinlikler, uygulama veya oyun içi etkinlikleri tanıtmak için kullanılırken, sponsorlu öneriler açıkça reklam olarak etiketlenmiştir.

Bu sponsorlu öneriler kart formunda ve dikkat çekecek şekilde gösterilir. Artık arama geçmişinde uygulama adı, simgesi, puanı ve indirme sayısıyla birlikte listelenmektedir. Bu sayede kullanıcılar daha hızlı ve kolay bir şekilde istedikleri uygulamalara ulaşabilirler.

UYGULAMA VE OYUN GELİŞTİRİCİLERİ İÇİN BÜYÜK FIRSAT

Google Play Store’da reklam vermek, uygulama ve oyun geliştiricileri için büyük bir fırsat sunuyor. Reklamlar sayesinde daha fazla kullanıcıya ulaşabilir ve uygulamanızın veya oyununuzun indirilme sayısını artırabilirsiniz.

Ancak reklam vermek için doğru stratejiye ihtiyacınız var. Doğru anahtar kelimeleri seçerek hedef kitlenize ulaşabilir ve dönüşüm oranlarınızı artırabilirsiniz. Ayrıca reklam bütçenizi doğru şekilde yöneterek maksimum getiri sağlayabilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.