En İyi Ücretsiz VPN Programları

En İyi Ücretsiz VPN Programları
1 Kasım 2022 15:57 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:27

Tüm cihazlarda kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz VPN programları, özellikle yasaklı sitelere erişim sağlamak isteyenler için çeşitli avantajlar sunuyorlar. Her ne kadar ücretsiz özellikleri biraz daha kısıtlı olsa da, aynı uygulamaların ücretli sürümlerinin olduğunu da hemen belirtelim.

Daha fazla seçenek arıyorsanız, programların ücretli seçeneklerine de göz atabilirsiniz. Ancak giriş veya orta seviyede bir kullanıcıysanız, bu sürümlerde rahatlıkla işinizi görecektir.

En İyi Ücretsiz VPN Programları Hangileri?

PC, iOS, Android ve MAC platformlarında sorunsuzca kullanabileceğiniz bedava VPN uygulamaları arasında öne çıkanlardan bazıları şunlardır;

Windscribe

Aslında ücretsiz olsa da kayıtlı kullanıcılarına aylık sadece 2 GB veri aktarımına imkân vermesi, programın en olumsuz yönlerinden biri olarak öne çıkıyor.

E-posta vererek kayıt olmanız halindeyse ise aylık veri aktarımı olarak 10 GB tanınıyor. Bu miktar giriş seviyesindeki kullanıcılar için idare eder boyutta olması ve ücretsiz olması nedeniyle Windscribe listemize girmiş oldu.

ProtonVPN

En iyi ücretsiz VPN programları arasında bilindik bir marka olan ProtonVPN, ücretsiz ve ücretli sürümleriyle en fazla tercih edilenlerden biridir. Ücretsiz sürümünde diğer tüm VPN programlarında olduğu gibi, hızının biraz düşük olduğunu belirtelim. Ayrıca VPN ülke sayısı da sadece birkaç ülkeyle sınırlı bulunuyor. Ancak ücretli sürümünü tercih ederseniz hem yüksek hızda hem de daha fazla ülke seçeneği vaat ediyor.

Express VPN

Teknoloji editörleri tarafından tam not almayı başarmış bir uygulamadan bahsediyoruz. Express VPN ücretli ve ücretsiz sürümlerinde de tercih edilebilecek en iyi VPN programları arasındadır. Ancak ücretsiz versiyondaki özelliklerin biraz kısıtlı olması, diğer ücretsiz VPN programlarına göre onu biraz daha aşağılara itiyor.

Zenmate

Bağlantı hızına baktığımızda tatminkâr özellikler sunuyor. VPN uygulamaları arasında en bilinenlerden biri olan Zenmate, yüksek veri aktarımı ile de dikkat çekiyor.

Öncelikle Google Chrome tarayıcısı için piyasaya adım adan VPN eklentisi, sonrasında ise Opera ve Firefox için geldi. Hâlihazırda dünyada milyonu bulan aktif kullanıcı sayısıyla popülerliğini korumaya devam ediyor.

VPN Unlimited

Basit ve farklı cihazlarda kullanılabilmesi nedeniyle en fazla tercih edilen VPN uygulamaları arasında yer alıyor. Size yakın bir sunucudan bağlantı yaptığınız zaman veri aktarım hızı oldukça yüksek olup, ihtiyaç duyduğunuz tüm ayarlarda yapay zekâ tarafından otomatik yapılmaktadır.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.