Cyberpunk 2077 Çökme Sorunu Çözümü

Cyberpunk 2077 Çökme Sorunu Çözümü
13 Aralık 2020 13:06 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:01

Cyberpunk 2077 çökme sorunu yaşıyor ve Cyberpunk 2077 açılmıyor gibi bir çok şikayetiniz olabilir.  Oyunun geliştiricisi CD Projekt RED oyunun çıkış tarihini sürekli ertelerken aslında ciddi sorunlarla karşılaştıkları için ertelendiği gözüküyor. Oyun aceleye getirilmiş ve uygun testler yapılmadan ve çok sayıda hata ve aksaklıkla birlikte piyasaya sürülmüş gibi görünüyor, ancak aynı zamanda çok daha ciddi sorunlar da var. Hataların ve aksaklıkların yanı sıra, oyuncular hem bilgisayarlarda hem konsollarda FPS sorunu yaşamaktadırlar. 

Cyberpunk 2077, PC’nizde sürekli çöküyorsa ve bu çökmelerden kurtulmak istiyorsanız, sizler için birkaç çözümümüz var.

Cyberpunk 2077 sürekli çöküyor: Nasıl Düzeltilir?

Maalesef şu anda % 100 işe yarayacak çözümler yok çünkü oyun ciddi anlamda bozuk ve CD Projekt RED‘in tüm sorunları çözecek bir güncelleme yayınlaması gerekiyor. Umuyoruz en kısa zamanda bu güncelleme gelecektir.

Ancak en azından çökme sayısını azaltmak ve bazı çökme nedenlerini ortadan kaldırmak için yapabileceğiniz birkaç şey var.

Bir Nvidia grafik kartınız varsa, en son sürücülerin yüklü olduğundan emin olun. Nvidia, 9 Aralık’ta özellikle Cyberpunk 2077 için en son sürücüleri piyasaya sürdü ve bu sürücüler oyun için bir çok hatayı gidermesinde faydalı olacaktır.

Nvidia ekran kartı güncelleme nasıl yapılır?

  • Buraya tıklayarak Nvidia GeForce resmi web sitesine giriş yapın,
  • Ortada yer alan sürücüler sekmesine tıklayın,
  • Buradan grafik kartınızı seçin,
  • Ardından karşınıza çıkacak olan güncel sürümleri göreceksiniz.
  • Buradan da en güncel sürücüyü bularak indirin.

 

Steam üzerinden oynayanlar için çözüm

Cyberpunk 2077 oyununu Steam üzerinden oynuyorsanız ve çökme gibi bir çok sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

  1. Steam’i açın
  2. Cyberpunk 2077’yi seçin
  3. “Özellikler” i seçin
  4. “Yerel dosyalar” sekmesini seçin
  5. “Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula” seçeneğine tıklayın ve doğrulama yapmasını bekleyin.

Son olarak, bazı oyuncular oyunu sistemden tamamen silip tekrar indirdiklerini ve artık çökme sorunları yaşamadıklarını bildiriyorlar.

 

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.