Need for Speed Unbound İncelemesi

Need for Speed Unbound İncelemesi
28 Mart 2023 19:57 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:50

Need for Speed Unbound, adı üstünde, Need for Speed serisinin çeşitli alt serilerinin bir bileşimini yansıtıyor. Son otuz yılda Underground ve Most Wanted gibi başarılı oyunlardan sonra NFS, Unbound ile seriyi eski köklerine geri getiriyor.

Unbound’un atmosferinin kesinlikle Need for Speed Underground serisine benzemesi rastlantı değil. Yasadışı kültür, tehlikeli sokak yarışları, göz alıcı jantlar ve WrestleMania tarzı savaşan sürücüler ve daha fazlası bu oyunun içinde bulunuyor.

EA, NFS serisini dokuzuncu nesil oyunlar arasından seçerken, sadece NFS topluluğu için en nostaljik anıları içeren değil, aynı zamanda kültürel olarak günümüzün gösterişli, para ve benzin dünyasına en uygun alt seriyi tercih etti.

Need for Speed Unbound, NFS’nin tüm renklerini eksiksiz bir şekilde sunuyor. Yarışseverler, NFS’nin otoyol ve dağ yollarında tam olarak tadını çıkarabilir veya yeraltı dünyasının tehlikeli gecelerinde lastik sesleri eşliğinde hızlanabilir ya da Hot Pursuit oyunundaki gibi, polisi rahatsız eden kaotik ortamlarda kendilerini şımartabilirler.

Oyun dünyasına tamamen entegre edilmiş bu etkinliklerin yanı sıra, oyuncular Lakeshore şehrinin her köşesini keşfedebilir, zamanla yarışarak rekorları alt üst edebilir, reklam panolarını parçalayabilir veya her benzin istasyonunda bir gezinti düzenleyebilirler.

need for speed unbound incelemesi 2

Burnout: Paradise’ın NFSU’ya büyük bir etkisi olduğu açıktır. Criterion’un öncü açık dünya yarış oyunu, Lakeshore City’nin tasarımı ve uygulaması söz konusu olduğunda, geliştiricinin düşüncelerinde belirgin bir şekilde öne çıkıyor ve Unbound’a büyük bir avantaj sağlıyor.

Hikaye görevleri, polis kovalamacaları ve 007 tarzı dublörler arasında, sadece şehri keşfederek, hız rekorları kırarak veya doğaçlama yarışlar, zamanla yarışlar ve zorlu arazi parkurlarına katılarak keyifli bir oyun deneyimi sizleri bekliyor.

NFS Unbound’ın temel yapı taşı, hikaye modudur. Şehrin oldukça karlı, egosal gece kulüpleri ve sözde tehlikeli sürücüler dünyasında geçen, dikkat çekici bir sadakat, intikam ve misilleme hikayesi ön plandadır.

Hikaye boyunca ilerledikçe, kazanılan tüm oyun içi gelirler, oyuncunun kademeli bir lisans sisteminden geçerek ve elde ettiği büyük bir araç ve yükseltme galerisine harcanabilir. Tüm bu etkinlikler eğlenceli ve keyifli olsa da, NFSU’nun hikaye anlatımı ve senaryosunun kesinlikle daha iyi olabileceğini belirtmek önemlidir.

Criterion Games tarafından üretilen Need for Speed Unbound, dokuzuncu nesil platformların gücünü etkileyici şekilde kullanarak göz alıcı bir oyun sunuyor. NFSU, performans modunda dahi atmosferik ışıklandırma, gölgeler, yansımalar, hava efektleri ve göz kamaştırmak için diğer görsel numaralar ile görsel bir şölen oluşturuyor.

Her yarışçı için önemli olan araçların kullanılabilirliği ve Unbound bu konuda oldukça başarılı. Her aracın özel yeteneklerine uygun olarak düzgün bir şekilde ayarlanmış olduğu hissedilirken, oyunun hiçbir zaman simülasyon gibi gelmemesini sağlar.

Belki de teknik açıdan en becerikli NFS oyunu olmasına rağmen, eğlence en önemli öncelik olarak kalır. Criterion, yeniden düzenlenen mekaniklerin asla sadece gürültü ve karmaşa yaratmadığından emin olmuştur.

NFSU, Gran Turismo veya Crash Team Racing hayranlarının da zevkle oynayabileceği, tam anlamıyla erişilebilir bir arcade oyunu olarak varlığını sürdürüyor.

NFSU, özelleştirilebilir dış görünüş tasarımları, geniş renk seçenekleri, birden fazla metal çeşidi ve yüzlerce aksesuarla birlikte gelen, iç aydınlatma, jant, egzoz, tampon, rüzgarlık ve hatta korna gibi detaylar içeren inanılmaz derinlikte bir özelleştirme sistemiyle donatılmıştır.

NFSU, zaman ve imkanları olan oyunculara, güzel ve özelleştirilmiş araçlarla dolu özel bir garaj kurma fırsatı sunar.

Oyuncu karakteri, arabalar kadar özelleştirilebilir hale getirilmiştir. Gerçek markalı giysilere sürekli olarak eklenen geniş bir katalogla birlikte, cilt tonu, saç, vücut yapısı, makyaj ve alaylar için sayısız seçenek mevcut.

1994’teki baş döndürücü 3DO tabanlı çıkışından bu yana, The Need for Speed, Arcade Racer tahtında hüküm sürmeye çalıştı. Geçen on yıllar, serinin oldukça rekabetçi ve donanım odaklı bir pazarda en yüksek ve en düşük noktaları yaşadığını gösterdi.

Ancak, Need for Speed Unbound ile Criterion ve EA, serinin geçmişindeki en iyi unsurları Criterion’un heyecan verici yarış aksiyonu sunma konusundaki ustalığıyla başarılı bir şekilde birleştirdi.

Dokuzuncu nesil platformların gücünü daha da artıran yeni teknolojiler, NFSU’ya serinin uzun süredir arzuladığı nitro yükseltmesini sağlayarak, birçok kişi için hurdalıkta son bulacağını düşündüğü bir markayı yeniden hayata döndürüyor.

Need for Speed Unbound, son derece eğlenceli ve harika şekilde cilalanmış bir arcade yarış oyunu olmayı başarıyor. Criterion, yaklaşık 30 yıllık NFS geleneğini özenle inceleyerek, sürükleyici oynanış, derin tasarım ve göz alıcı görseller sunan zengin ve özellik dolu bir deneyim yarattı.

Kısacası, Need for Speed Unbound, serinin tarihindeki en iyi girişlerden biri olarak görülebilir.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.