Xbox Live Gold Zammından Vazgeçildi!

Xbox Live Gold Zammından Vazgeçildi!
23.01.2021
ABONE OL

Dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer alan Microsoft,  dün yapmış olduğu açıklama ile birlikte Xbox Live Gold aboneliğine zam yaptığını ifade ederek bir çok kullanıcısını şaşırtmıştı. Oyuncuların bu duruma büyük bir tepki göstermesi sonucunda şirket atmış olduğu adımdan vazgeçti.

Xbox Live Gold Zammından Vazgeçildi

Oyuncuların yapılan bu zamma  çok  tepki göstermesinin ardından sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Microsoft, “Bugün güzel bir gün değildi ve istediğimiz hedefi tutturamadık. Sizleri duyuyor, önem gösteriyor değer veriyoruz ve zammı geri alıyoruz” ifadelerini kullandı. Oyuncuları Game Pass Ultimate almak için zorlayan bu zammın geri alınması Xbox toplulukları tarafından oldukça olumlu karşılanacak gibi görünüyor. Lakin yine de 15 dolara (ülkemizde 44.99 TL) sunduğu Game Pass Ultimate, standart Gold aboneliğinin fiyatını düşündüğümüz de daha mantıklı bir seçenek olarak duruyor.

Artık Bazı Oyunlar Gold Üyelik Gerektirmeyecek

Oyunculardan çok fazla tepki alan ve sonradan kararından vazgeçen şirket, özür dilemek amaçlı bundan böyle ücretsiz olan oyunları oynamak için Xbox Live Gold aboneliği gerektirmeyeceğini ifade etti. Bu da şu anlama gelmekte, Fortnite gibi ücretsiz oyunlar gold aboneliğe gerek kalmadan çevrimiçi bir şekilde  oynanabilecek. Konu ile ilgili yeni detayları kaçırmak istemiyorsanız, takipte kalın…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.