En Çok Sevilen Efsane RPG Oyunları

En Çok Sevilen Efsane RPG Oyunları
30 Temmuz 2021 17:25 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:18

Role Playing Game (RPG) yani rol yapma oyunları oyuncuların kurgulanmış bir haritada değişik karakter kişiliklerinin rollerini üstlenmiş oldukları oyunların genel bir biçimidir. Rol yapma oyunları oyuncuları, çeşitli belirli kurallar içerisinde oluşturulmuş olan karakterleri yöneterek hikâyenin parçası haline gelirler. Bu yazımızda son yıllarda çıkan en iyi RPG oyunlarını listeleyeceğiz.

RPG’leri seviyorsanız burada önerdiğimiz açık dünya oyunları da ilginizi çekebilir.

The Elder Scrolls V: Skyrim

RPG oyunları kategorisinin en iyilerinden Elder Scrolls serisinin mükemmel oyunu olan The Elder Scrolls V: Skyrim, geleneksel bir oynanış özelliğini Skyrim’de de devam ettirmiştir. Karakter at üstünde fayton gibi veya yürüyerek ülkeyi dolaşabilir veya kasaba, şehir, zindan gibi yerleri keşfedildikten sonra bu bahsetmiş bölgelere hızlı olarak seyahat edilebilir. Görevler ise karakterimize NPC’ler ya da Hikâye sistemi aracılığıyla verilmektedir. Hikâye sistemi oyuncunun yaptığı tüm seçimleri kayıt altına alır ve oyunda olan bazı görevlerin akış yönünü değiştirmektedir. Anlatmış olduğumuz bu sistem, görev baz alınarak, keşfedilmemiş yeni zindanlar oluşturmakta ve oyuncunun harita ile olan etkileşiminde bir takım değişikliklerde bulunur.

Assassin’s Creed Valhalla

Assassin’s Creed Valhalla RPG oyunları listesinde en iyi oyunlardan. Oyunu savaşan Viking toplumu ve bir takım krallıkların fethinin yaşanmış olduğu 9. yüzyıl İngiltere’sini anlatıyor. Bir Viking kahramanı olan Eivor başkarakterimiz olmakta. İngiltere’nin parçalanmış birçok egemenliğinin ortasında yeni ev inşa etmeye yönleneceksiniz. Assassin’s Creed Valhalla, gizemli korku dolu, acımasız bir ülkede baskın yapmak, fethe ve zafer için savaşmanıza izin verecek bir oyundur. Assassin’s Creed Valhalla’da, vermiş olduğumuz neredeyse çoğu kararın bütün dünyada kalıcı etkileri olacaktır ve istediğimizi elde etmek için tek taktiğimiz kesinlikle şiddet olmayacaktır. Halkınız için bir yurt bulma söz konusu olduğunda ise dil kılıçtan kesinlikle daha etkili olabilir. İngiltere güç dengesini değiştirme ve diplomatik yolla nüfusunuzu arttırmak, muhtemelen sizi kaba kuvvetle kazandığınız girişimlerden daha ileriye götürecektir. Oluşturmuş olduğunuz çoğu siyasi ittifak, uygulamış olduğunuz savaş stratejisi veya yaptığınız diyalog seçimi yolculuğunuza yol verecektir.

Mount & Blade II: Bannerlord

Mount and Blade serisinin son çıkan oyunu Bannerlord, Türk yapımı, tek oyunculu ve çevrimiçi oyunlar kategorisine de sahip bir oyun. Kalradya adındaki kurgusal bir haritada iç savaş döneminde geçmekte. 3 ayrı taht kahramanı arasında bölünmüş olan imparatorluğun harici beş ülke daha bulunmaktadır ve her bir ülke birbirleriyle çekişmede olmakla birlikte, kendi içindeki klanlar da kendileri arasında mücadele içindedir. Kahramanımız bu ülkelerden birine katılmış olarak askerî ve siyasi anlamda yükselebileceği gibi, kendi ülkesini kendisi kurarak da bunlara rakip olabilir. Sandbox gereği takip etmenin zorunlu olduğu bir hikâye bulunmuyor ve oyuncu sanal dünyada serbestçe dolaşıp kendi hikâyesini oluşturuyor. Oyunun çevrimiçi tarafında ise Çatışma, Kuşatma ve Takımlı Ölüm Maçı olmak üzere tam tamına üç adet oyun modu bulunmakta.

RPG oyunlarının çoğunu Steam gibi platformlarda indirim dönemlerinde oldukça uygun fiyatlara almak mümkün. Steam indirim tarihleri ile ilgili bilgilere https://silvergoo.xyz/steam-indirim-tarihleri-ne-zaman/ sayfasından erişebilirsiniz.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.