En İyi Simülasyon Oyunları

En İyi Simülasyon Oyunları
12 Şubat 2022 16:08 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:58

Simülatör Oyunları Nedir?

  • Simülatör oyunları gerçek dünyaya en yakın deneyimi sunan oyunlardır.
  • Bu tür oyunlar oyundan çok gerçeği bize yansıtmaya çalışmaktadır.
  • Bir araba sürerken sanki gerçekten kullanıyormuş hissi vermeyi amaçlayan, bir kaza sırasında gerçek bir kaza yapmışız hissi yaratan oyunlardır.
  • Gerçekçiliği oyuncuya sunmak asıl amaçlarıdır.

Genel olarak kullanıcı yorumlarına göre en iyi simülatör oyunları aşağıdaki gibidir.

 

Euro Truck Simülatör 2 ve American Truck Simülatör

Aynı firmanın benzer iki oyunudur. İkisi de tır sürme oyunudur. Oynanış biçimi, menü yapısı, fizik motoru aynıdır. Tek farkı birisinin Amerika’da geçmesi ve uzun burunlu Amerikan tırlarından oluşması diğerinin ise Avrupa’da geçmesi ve burunsuz Avrupa tırlarını içermesidir. Son güncellemeler ile online seçeneği de gelmiştir. İster arkadaşlarınızla isterseniz de o an oyunda bulunan kişiler ile online olarak oynama seçeneği de sunmaktadır. Özellikle araba sürmesini sevenler için en iyi oyunlardan ikisidir. Özellikle Euro Truck Simülatör 2 artık eskimiş bir oyun olsa da sürekli yeni güncellemeler ile desteklenmektedir.

 

Microsoft Flight Simulator

Gerçek bir uçak uçurma hissiyatını sonuna kadar yaşatan bir oyundur. Büyük bir fan kitlesi bulunmaktadır. Bir uçağın kokpitini birebir size sunmaktadır. Bir oyundan çok gerçek bir simülatörü andırmaktadır. Hatta bu oyunla havacılık dünyasına adım atan birçok insan bulunmaktadır. Sadece uçaklar ile değil genel olarak oyun tasarımı ve oyun dünyası konusunda da çok başarılıdır. Gerçeğe yakın oyunları seviyorsanız veya havacılık ile ilginiz varsa mutlaka bakmanız gereken oyunlardan birisidir. Sistem gereksinimlerinin de nispeten düşük olması bir diğer olumlu tarafıdır.

 

PC Building Simülatör

Basit bir bilgisayar toplama simülasyonudur. Bilgisayar parçalarını bir araya getirerek sistemler oluşturduğunuz bir oyundur. Uzun süre oynayınca sizi sıkabilir. Fakat ara ara girip zaman geçirmek için iyi bir oyundur. Fiyatının ucuz olması nedeni ile kütüphanenize ekleyip ara ara oynayabileceğiniz oyunlardan birisidir. Uzun bir oyun deneyimi arıyorsanız veya aşırı gerçekçi bir yapı bekliyorsanız pek de umduğunuzu size sunmayacaktır.

 

Farming Simülatör

Adından da anlaşılabileceği gibi bir tarla oyunudur. Kendi tarlanızı oluşturup ineklerinize bakabileceğiniz bir oyundur. Oyun tek oyundan oluşmamıştır. Bir oyun serisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer bu tarz oyunları seviyorsanız, zamanında Facebook’dan bu tarz oyunları oynamış ve zevk almış biriyseniz mutlak şans vermeniz gereken oyunlardandır.

 

Ranch Simülatör

Bir çiftlik kurma oyunudur. Av yapabildiğiniz, kendinize ev oluşturabildiğiniz, ahır kurabildiğiniz çok zevkli bir oyundur. Uzun vadede yapacaklar bitince sizi sıkabilecek olsa da arkadaşlarınızla da oynama imkânı vermesi nedeni ile uzun süre sizi eğlendirecek bir oyundur. Fiyatının da nispeten ucuz olması ile tercih edilebilecek oyunlardan birisidir. Özellikle bu türü seven bir arkadaşınız da varsa mutlaka tavsiye edeceğimiz oyunlardandır. Çiftliğiniz biraz gelişmeye başladığında bilgisayarınızda kasma yapması ise olumsuzluklarının başındadır.

 

Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.