Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okumak

Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okumak
3 Eylül 2022 00:16 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:42

Başkasının WhatsApp mesajlarını okuma yolları oldukça merak edilen bir konu haline geldi ve kullanıcılar eşlerinin, sevgililerinin veya arkadaşlarının WhatsApp mesajlarını okuma konusunda yöntemler arıyorlar.

Çeşitli casus yazılımlar veya bilindik WhatsApp QR özellikleri sayesinde bu mümkün görünse de başkasına ait özel mesajları okumanın ve izinsiz erişim sağlamanın yasal olmadığını bilmekte fayda var. Yine de kullanıcıların bunu kötü amaçlı kullanmayacağını varsayarak, başkasının WhatsApp mesajlarını okuma yollarını bu yazımızda listeledik.

Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okuma Yolları

Öncelikle bilinmesi gerekir ki eğer casus yazılım ve programlar kullanılmıyorsa başkasına ait bir WhatsApp uygulamasına erişip mesajları okumak, bu kişinin telefonuna fiziki bir erişim olmadan mümkün değildir. Ücretli ve ücretsiz WhatsApp casus yazılımları kimi zaman gerçekten uzaktan erişimi mümkün kılsa da bu tür programların kullanılması sakıncalı olabilmektedir. Başkasına ait WhatsApp mesajlarını görme konusunda en bilinen yöntemler ise şu şekildedir;

1. QR İle Başkasının WhatsApp Mesajlarını Görmek

WhatsApp QR kodu aracılığıyla başkasına ait mesajlar görülebilmektedir. Bunu yapabilmek için öncelikle bilgisayardan veya telefondan web.whatsapp.com adresine giriş yapılmalı, ardından mesajların okunmak istediği telefonda WhatsApp’tan ekrandaki QR kod taratılmalıdır. Böylelikle müdahale edilip kapatılmadığı sürece başka bir telefondaki WhatsApp mesajları anlık olarak görülebilmektedir.

2. Google Drive İle Başkasına Ait WhatsApp Mesajlarını Okumak

Google, izin verildiği müddetçe belirli zaman aralıklarında WhatsApp’tan yedeklemeler alır. Bu yedeklerin en temel amacı olası mesaj kayıplarını engellemek ve silinmesi durumunda tekrar erişebilmektir. Ancak erişim olduğu müddetçe, Google Drive ile başkasının WhatsApp mesajlarını okumak da mümkün hale geliyor.

Bu işlemi yapabilmek için öncelikle mesajların olduğu telefondan WhatsApp ekranı açılmalı ve ayarlar kısmındaki Yedekleme alanına girilmelidir. Burada yedekleme sıklığı seçilmeli, ardından Google Gmail hesabı seçimi yapılmalıdır. Sonrasında ise bu Google hesabı başka herhangi bir cihazdan açılmalıdır. Yedekleme sıklığına göre mesajlar Google Drive üzerine düşecek, başka bir yerden okunması kolaylaşacaktır.

3. Casus Yazılımlarla Başka Telefonun WhatsApp Mesajlarını Okumak

Casus yazılımların kullanımı pek önerilen yöntemler arasında değildir ancak gerekli durumlarda kullanıldığı da bilinen bir gerçektir. Bu yazımızda “WhatsApp casus program” önerisi yapmayacağız. Fakat piyasada bolca casus yazılım bulunduğunu ve bunlardan kiminin de gerçekten işe yaradığını bilmekte fayda var.

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.