App Store’dan Para İadesi Nasıl Alınır?

App Store’dan Para İadesi Nasıl Alınır?
24 Eylül 2022 23:58 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:24

App Store para iadesi nasıl alınır? Uygulama mağazası üzerinden ödeme gerçekleştirdiğiniz zaman paranızı nasıl geri alabilirsiniz.

Apple para iadesi sistemini pek çok kişi merak ediyor. Özellikle ailelerinin telefonunu kullanan çocuklar yanlışlıkla bu platform üzerinden harcama gerçekleştirebiliyor.

App Store uygulaması her ülkede farklı hizmet politikaları yürütüyor. Bazı ülkelerde bulunan hizmetlere kendi ülkenizde ulaşamayabilirsiniz. Mağazada yer alan uygulamaların büyük bir bölümü geliştiricilere aittir. Apple’ın dijital mağazası üzerinden on binlerce uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Para İadesi Alma İşlemi

App Store’dan para iadesi nasıl yapılır? App Store üzerinden satın aldığınız uygulamaların geri iadesini kolayca yapabilirsiniz. Apple para iadesi alabilmek için;

  • Hesabınıza giriş gerçekleştirdikten sonra “Apple Sorun Bildir” sayfasını tıklayın.
  • Daha sonra satın aldığınız uygulamayı liste halinde ekranınıza getirin
  • Ekran üzerinden para iadesi almak istediğiniz uygulamayı seçin.
  • Buradan ‘’Sorun Bildir” bölümünü tıklayın.
  • “Sorun Seç” bölümünden yaşadığınız problemi belirtin.
  • Daha sonra sizde açıklama talep edilecektir. İngilizce açıklama yazmanız gerekiyor. Basit bir İngilizce ile programdan memnun olmadığınızı belirtebilirsiniz.

Apple, en geç 7 iş günü içerisinde para iadesi gerçekleştirmektedir. Uygulama mağazası üzerinden satın aldığınız uygulamalar kolayca geri iade yapılıyor. Bu adımları takip ettikten sonra para iadesi Apple işlemi tamamlanmaktadır. Siz ya da ailenizin bir üyesi yanlışlıkla bir uygulama satın aldıysa Ekran Süresi’ni ayarlayarak gelecekteki istenmeyen sorunların da önüne geçebilirsiniz. Satın alma işlemleri için parola kullanabilirsiniz. Bununla beraber bazı türlerde yer alan uygulamaların satın alma işlemlerini engelleyebilirsiniz.

Para iadesi uygunluğu ülkeye ya da bölgeye göre değişiklik gösterebiliyor. Ayrıntılar için Apple Medya Hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. App Store üzerinden yanlışlıkla bir uygulama indirmeniz durumunda artık üzülmenize gerek kalmıyor. Uygulama için ödediğiniz parayı Apple üzerinden kesintisiz olarak geri alma hakkınız bulunuyor. Özellikle de telefonları kurcalayan küçük çocuklar ücret politikasına dikkat etmemesi nedeniyle ailelerini zor durumda bırakabiliyor. Çocukların ücret çekileceğini fark etmemesi bu tip sorunlarla sıklıkla karşılaşmamıza neden oluyor. Ancak Apple üzerinden para iadesi yapılabildiğinden dolayı artık korkmanıza gerek kalmadı.

ETİKETLER: ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.