Oyun 07 AĞUSTOS 2015 / 11:53

World of WarCraft'a yeni ek paket: Legion

Son dönemde ciddi anlamda oyuncu kaybı yaşayan World of WarCraft'a yeni ek paket duyuruldu.

Her ne kadar çok sayıda oyuncu kaybetmiş olsa da en iyi MMO-RPG'lerden biri olarak gösterilen World of WarCraft, Warlords of Draenor'la birlikte 2006'daki abone sayısı olan 5.6 milyonlara düşüş yaşadı. Gamescom'da önce Heroes of the Storm'a yenilikleri sıralayan firma, dün akşam da World of WarCraft'ın yeni paketini duyurdu. Legion adındaki ek paketin sinematik trailer'ını izleyebilirsiniz:Herhalde o yeşil şeyin içerisinde kim olduğunu tahmin etmişsinizdir: Illidan Stormrage. WarCraft dünyasının en karizmatik karakterlerinden olan Illidan'ı yaklaşık 8 sene önce Black Temple'da hep beraber öldürmüştük. Fakat Warlords of Draenor'la beraber geçmişe gidilmesi ve zamanda yaşanan değişiklikler, Illidan'ın tekrar ortaya çıkmasına sebep oluyor. Şimdi bir de ek paketin kabaca anlatıldığı tanıtım videosunu izleyelim:Legion ile birlikte level sınırı 110'a getiriliyor. Hali hazırda 100 level olan karakterlerimizi 10 seviye daha "kastıracağız". Bu 10 level'ı oynayabileceğimiz yeni adanın adı ise The Broken Isles. Wrath of the Lich King'de Horde ile Alliance'ın bir arada bulunduğu Dalaran, bu adada muhtemelen yine "ortak kullanım alanı" olacak, boş vaktimizin büyük çoğunluğu burada geçecek.

Yeni sınıf: Demon HunterYıllardır "ha geldi, ha gelecek" derken Demon Hunter sınıfı nihayet geldi. Tıpkı Death Knight'larda olduğu gibi Demon Hunter da Hero Class. Yani 1. level'dan değil, çok daha yüksek bir level'dan başlayacağız oynamaya. Ayrıca Death Knight'ların Lich King'den aldığı emirleri uyguladığı ve hızlı bir şekilde seviye atladığı Scarlet Enclave ve Acherus benzeri bir başlangıç bölümüne sahip olacak. Bu sınıfı oynayabileceğimiz iki ırk bulunuyor: Night Elf ve Blood Elf.WarCraft 3'te kahraman olarak, Heroes of the Storm'da ise direkt "Illidan Stormrage" olarak hali hazırda oynayabildiğimiz sınıf, çevikliğiyle ünlü. Dolayısıyla Legion'da da son derece çevik bir sınıf olacak. Çift zıplama özelliği özellikle arena dövüşlerinde fark yaratacak. Ayrıca savaş alanına kolayca atlayabileceği ve sonrasında hızlı bir şekilde kaçabileceği ilginç yetenekleri de bulunuyor. Sadece 2 tane yetenek ağacı bulunan Demon Hunter'ı ister tank, ister DPS olarak oynayabileceğiz. Demon Hunter'ımız elbette ki Metamorphisis moduna geçebiliyor olacak.

Ashbringer!World of WarCraft'ın efsanevi silahları Ashbringer, Thas'Dorah ve çok daha fazlası yeni ek paketle beraber karakterimizin bir parçası haline geliyor. Özel bir görev zinciriyle beraber her sınıf, kendine özel silahı almak için Azeroth'un dört bir yanını geziyor olacak. Görevlerde yeterince ilerleme katettikten sonra elde edeceğimiz "süper" silahımız, kendine özel yetenek ağacıyla bize oldukça önemli özellikler kazandıracak. Bu silahların görünümlerini de istediğimiz gibi değiştirebileceğiz. Her bir silah için çok sayıda "skin" ve renk seçeneği bulunuyor.

Yeni Honor sistemi

Player vs Player oynayanlar, artık sırf PvP'ye yönelik yetenek ağacını kullanabilecekler. Düşman öldürdükçe aldığımız Honor puanları, bundan böyle PvP yetenek ağacı için tecrübe puanına dönüşüyor. Honor elde ettikçe yeni PvP yeteneklerine ulaşıyoruz. Maksimum seviyeye ulaşıldığında ise dilediğimiz takdirde tüm Honor puanlarımızı sıfırlayarak bir üst Prestige seviyesine ulaşıyoruz. Daha yüksek Prestige seviyesinde özel binekler ve silah skin seçenekleri açılıyor.Yeni bölgeler, yeni yaratıklar, yeni Dungeron'lar, yeni Raid'ler, yeni eşyalar, elbette ki yeni ek pakette bizi bekleyenler arasında. Fakat şu noktada dikkatimi çeken şey, Legion'da WoW'un en başarılı ek paketi Wrath of the Lich King ile hemen hemen aynı adımlar atılmış olması. WoW'un hikayesinin temelindeki WarCraft 3'ten Arthas'ı ele alan WotLK; Illidan'ı ele alan Legion. Her iki ek pakette de bu iki karakterin sınıfları getirildi. Her iki ek pakette de bu sınıflar "Hero Class" yapılıp, özel başlangıç görevleriyle süslendi. Eğer Cataclysm'de başlayan ve devam düşüş bu ek paketle beraber yükselişe dönüşürse, Blizzard'ın WoW'dan ekmek yemesinin başlıca sebebinin WarCraft 3 olduğuna kesin gözüyle bakabiliriz. Bu durumda da Blizzard WoW'u daha uzun yıllar yaşatmak için yeni bir WarCraft strateji oyunu (WarCraft 4) çıkarıp, hikayeyi toparlayıp, World of WarCraft'ın içeriğini de WarCraft 4'e göre yönlendirmesi gerekir.World of WarCraft: Legion'ın çıkış tarihi hakkında henüz bir bilgi yok. Fakat beta sürecine yıl sonunda geçileceği söyleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun