Samsung Telefonlarda VoLTE Ayarları Nasıl Yapılır?

Samsung Telefonlarda VoLTE Ayarları Nasıl Yapılır?
18 Nisan 2022 15:30 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 01:39

Samsung telefonlarda volte ayarları nasıl yapılır? Bu yazımızda VoLTE teknolojisi hakkında konuşacağız – bu seçeneğin farklı cep telefonlarında nasıl devre dışı bırakılacağıdır.

Samsung telefonlarda volte ayarları yaygın işletim sistemlerini (Android ve iPhone) ele alalım ve kullanıcıların işlevi kullanmayı bırakmalarına yardımcı olacak adım adım talimatlar verelim.

Android Kullanıcıları İçin Volte Ayarlarını Etkinleştirme

İletişim kalitesinin iyileştirilmesi birçok insan için endişe vericidir – bunun için hücresel operatörler, ağların kapasitesini artırmalarına izin veren teknolojiyi aktif olarak desteklemektedir. İşlevi kullanmaya başlamak için aşağıdakileri yapın: Ayarlar simgesine tıklayın; “Bağlantılar” bloğuna gidin; “Mobil ağlar” üzerine tıklayın; Seçenek adını içeren simgeyi “Etkin” konumuna getirin (mavi renkte yanar).

Samsung Telefonda Volte Veya Lte Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Samsung j7, s8, j5, a5, a3 veya a50, a51’de Ite’da volte’u kapatmadan önce, bunun yeni bir teknoloji olduğunu ve eskisinden çok daha iyi olduğunu anlamalısınız.

Doğru, nüanslar var – bölgenizde desteklenmiyor olabilir, o zaman simgenin bildirim panelinde yer kaplamaması için VoLTE’yi devre dışı bırakabilirsiniz.

Sesli aramalar için LTE veri spektrumunun bir kısmını kullanmanın süslü bir yolu, bu da daha tutarlı sinyalizasyon ve daha net aramalarla sonuçlanmalıdır.

Tipik olarak, çoğu modern telefonda bu seçenek varsayılan olarak etkindir, ancak OEM’in veya operatörün bunu başlangıçta etkinleştirmemesinin nedenleri olabilir (dahili telefon veya telekomünikasyon ağı işlevi nedeniyle).

İyi haber şu ki, volte’u kapatmak/açmak kolaydır ve sonrasında daha net aramaların ve daha iyi sinyallerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Samsung Galaxy Telefonunuzda VoLTE Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Bunu yapmak için ana ekrandan veya uygulama çekmecesinden Ayarlar uygulamasını açın veya ekranın üst kısmından aşağı kaydırın.

Orada, en üstte “Bağlantılar” bölümünü göreceksiniz. “Mobil ağlar” maddesiyle ilgileniyoruz. Üstüne tıkla. Şimdi bu parametrenin karşısındaki kaydırıcıyı sola hareket ettirin.

En yeni Samsung Galaxy telefonuna sahipseniz (son beş yıldan fazla bir süredir), donanımın en azından VoLTE aramasını desteklemesi ihtimali vardır.

Elbette, telefonunuzun donanımının bu özelliği desteklemesi, operatörünüzün bunu desteklediği veya ayarları manuel olarak değiştirmenize izin verecekleri anlamına gelmez.

VoLTE desteği, taşıyıcıya ve konuma bağlıdır ve bunu etkinleştirmek için gereken belirli parametreler taşıyıcıdan taşıyıcıya biraz değişebilir.

Bazı operatörler size ayarlara gitme seçeneği bile vermeyebilir. Örneğin benim Galaxy A51 ikonum görünmüyordu ve VoLTE seçme seçeneği bile yokken diğer telefonlar sorunsuzca yapıyordu.

Samsung Galaxy telefonunuzla VoLTE uyumluluğu hakkında herhangi bir sorunuz varsa, daha fazla bilgi için lütfen operatörünüzle iletişime geçin.

 

ETİKETLER: , ,
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.