Youtube Videoları Bölümlere Nasıl Ayrılır?

Youtube Videoları Bölümlere Nasıl Ayrılır?
24 Aralık 2022 10:09 | Son Güncellenme: 8 Nisan 2023 02:16

Youtube videoları bölümlere nasıl ayrılır? Youtuberlar için önemli bir konudur. Bu yazımızda Youtube videoları bölümlere nasıl ayrılır? Konusuna açıklık getireceğiz.

Youtube hızla gelişen teknoloji ve internet kullanıcısı sayısının günden güne artması sebebi ile ortaya çıkmış, dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahip, çeşitli konular hakkında video paylaşımı yapılan sosyal medya platformlarından biridir.

Youtube üzerinde video paylaşımı yapmak isteyen herkes gerekli kaydolma işlemlerini yerine getirdikten sonra bu sosyal medya platformu üzerinde kanal sahibi olabilmektedir. Youtube kanalı sahipleri tarafından sıklıkla sorulan bir soru olan Youtube videoları bölümlere nasıl ayrılır? Sorusuna verebileceğimiz cevaplar şu şekildedir;

  • Yükleyecek olacağınız videonun açıklama kısmına zaman damgaları koyun.
  • Ekleyeceğiniz ilk zaman damgası 0.00 da olmasına özen gösterin
  • Yüklenecek 1 videoda en az 3 zaman damgası olmalıdır
  • Zaman damgalarının hepsi en az 10 saniye süre periyotları halinde olmalıdır

Saymış olduğumuz bu adımları izlemeniz halinde geriye kalan işlemleri uygulama otomatik olarak gerçekleştirecektir. Bunun sayesinde videonuzu izleyen Youtube kullanıcısı zaman damgalarına tıklayarak süre periyotları arasında hızlıca geçiş sağlayabilecektir. Böylelikle özellikle bilgi paylaşımı yapan videolarda daha verimli bir kullanım ortaya çıkmaktadır.

Youtube algoritması konusunda daha ön planda durabilmek için kullanıcılar bu aratmaları sıklıkla yapmaktadır. Bu tip konular hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek için yapılabilecek önemli bir adım olan araştırmalar, size bu konu hakkında daha fazla bilgi sunabilir.

Youtube Videolarını Bölümlere Ayırma

İzlenilen videoda süre periyotlarını atlamak için mobil cihaz kullanılıyor ise ekrana tıklayıp alt tarafta çıkan zaman damgalarına tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilirler. Eğer bilgisayar kullanılıyor ise oku video üzerine getirip seçilecek süre periyodunu seçmek yeterli olacaktır.

Saymış olduğumuz bu adımları izleyerek sizlerde Youtube videonuzu bölümlere ayırabilir ve izlediğiniz videoda süre periyotlarını kolay bir şekilde atlayabilirsiniz.

Bu özellik sayesinde çekilen Videonun kategorisi göz önüne alındığında özellikle bilgilendirici içeriklerde kullanıcılar daha kullanışlı bir seçenek ile karşılaşmış olmaktadırlar. Örneğin sıra halinde verilen bilgilerden hangisine ulaşılmak isteniyor ise o süre periyodunun üzerine tıklamak yeterli olmaktadır. Böylelikle ulaşılmak istenilen bilgiye kısa bir süre içerisinde fazla vakit harcamadan ulaşmak daha kolay bir hale gelmektedir.

 

ETİKETLER:
Merhaba! Ben Emrah, BTnet.com.tr'nin teknoloji yazarıyım. Sizler için en güncel teknoloji haberlerini paylaşıyorum. Amacım, sizleri teknoloji dünyasının heyecanına ortak etmek ve bilgiyle buluşturmak.
YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.